הרב נחום קרליץ. בבית המשפט לא השתכנעו. צילום: אסף חודרוב

בית המשפט לעניינים מנהלים בבאר שבע דחה היום (ראשון) את הערעור שהגיש נחום קרליץ, שהתמודד בבחירות למועצת העירייה בראשות רשימת 'דרכי נועם'. קרליץ טען כי התקיימו ליקויים אשר יש בהם כדי להשפיע על תוצאות הבחירות.

זיופים במגזר החרדי? בית המשפט אישר לרב קרליץ גישה בלתי מוגבלת למסמכי הבחירות

השופטת חני סלוטקי קבעה בפסק הדין: "שוכנעתי כי לא התקיימו בבחירות הנדונות ליקויים היורדים לשורשו של עניין כנדרש בפסיקה, או ליקויים שיש בהם כדי להשפיע על תוצאות הבחירות" ועל כן פסקה שעל קרליץ לשאת בהוצאות משרד הפנים בסך 10 אלפים שקלים ובהוצאות העירייה ושל ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', גם הן 10 אלפים נוספים, ובסך הכל ב-20 אלף שקלים.

קרליץ הודיע כי יגיש ערעור לבית המשפט העליון.

בבחירות שהתקיימו ב-30 לאוקטובר 2018 נחום קרליץ קיבל 541 קולות, כאשר על מנת לזכות במושב ולעבור את אחוז החסימה היה עליו לזכות ב 2,884 קולות. לטענת קרליץ הנמנה עם הזרם החרדי בעיר, הבחירות בבאר שבע, בכללן לא התקיימו כחוק. לטענתו, על פי הנתונים שהתגלו, עולה חשש כבד כי "יד נעלמת, מתוחכמת, מאורגנת ומתוכננת", החליפה את מעטפות ההצבעה על פתקיה, תוך פריצת הקלפיות בחשאיות בשלהי יום הבחירות.

קרליץ הציג דוגמאות שמהם עולה לכאורה חשד לליקויים בבחירות. כך טען למשל, כי בקלפי מספר 4, ההצבעה התנהלה בפרגוד פתוח, תוך פגיעה בחשאיות הבחירה, וגם לאחר הערת המשקיף שנרשמה בפרוטוקול, הדבר לא תוקן. קלפי מספר 6, טען קרליץ, נמצאה בכתובת אחרת ורחוקה מזו שפורסמה, ולטענתו כתוצאה מכך בוחרים לא הגיעו להצביע, כפי שמשתקף מכמות ההצבעה הנמוכה - 76 מצביעים בלבד, מתוך 658 בעלי זכות בחירה.

השופטת סלוטקי לא השתכנעה שהטענות שהוצגו היה בכוחם להשפיע על תוצאות הבחירות וכאמור דחתה את הערעור.