תושבי שכונת נאות לון ושכונה ט' בבאר-שבע מתכננים הפגנה גדולה מחרתיים (יום ו'), נגד התכנית שאושרה לבניית שלושה מגדלי מגורים בחניית הגרנד קניון.

המארגנים אספו מאות חתימות של תושבים שאישרו את הגעתם להפגנה, כאשר מדובר בשלב הראשון של  המאבק לסיכולה של התכנית. בהמשך מתכננים התושבים גם לעתור לבית המשפט.

חנייה ליד גרנד קניון באר שבע. צילום: הרצל יוסף

"לא נשב בשקט עד שיבטלו את התכנית הרת האסון לתושבים ולסביבה", אומרים המארגנים.

תכנית הקמת שלושה בניינים בני 24 קומות בחניית הגרנד קניון, משתרעת על 11 דונם ומשמעותה הקמת כ-300 יחידות דיור. במקביל, מדרום לגרנד קניון הוקמו ארבעה בנייני מגורים שיוסיפו לדעת המתנגדים עוד כ-1,000 כלי רכב, באזור שנחשב לבעל צפיפות גבוהה של תנועת מכוניות, בעיקר בציר המרכזי, שדרות דוד טוביהו.

מי שמוביל את המאבק הם שני תושבים המתגוררים סמוך לגרנד קניון, ד"ר אושרה ספיר וד"ר יהונתן בירון. במקביל, המתנגדים פתחו בקמפיין שבו הם שולחים פליירים לתושבים וכן מפיצים פוסטים ברשתות החברתיות ומזהירים מבנייה במרכזים צפופים שלה השלכות קשות לדבריהם על איכות הסביבה.

עיקר הטענות של התושבים המתנגדים הן כי התשתיות הקיימות באזור לא מסוגלות לקלוט כמות גדולה של מאות תושבים בתוספת מאות כלי רכב, אין מספיק בתי ספר באזור, גני ילדים ומוסדות נותני שירותים.