המפגינים. באו מצפון ומדרום. צילום: יח"צ

"שדה התעופה המשלים של מדינת ישראל חייב לקום בנגב, האחריות לאלפי משפחות העובדים מוטלת לפתחה של הממשלה", את הדברים הללו אמר ד"ר אבי שגב, תושב דימונה, פעיל מרכזי לקידום הקמת שדה התעופה בנבטים, בהפגנה שהתקיימה היום (חמישי) בחום הכבד, מחוץ לוועידת ישראל לתעופה בגני התערוכה בתל-אביב.

עשרות תושבי הצפון והדרום שחברו יחד דרשו את הקמת 'נתב"ג 2' בנגב. המפגינים התעמתו עם מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, שמתנגד להקמת שדה תעופה בדרום, והצהירו כי ימשיכו במחאתם עד להשגת המטרה.

המאבק סביב הקמת שדה התעופה הבינלאומי הבא של ישראל נמשך מזה שנים, למרות שתושבים מהדרום והצפון, מומחים וראשי רשויות מסכימים כי חיוני שיוקם בדרום, וועדת התכנון הארצית נחושה לבנות אותו דווקא בעמק יזרעאל.

המפגינים התעמתו עם מפקד חיל האוויר. צילום: יח"צ

מוביל המאבק מטעם עיריית באר-שבע, ממלא מקום וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה, טל אל-על, אומר: "הקמת שדה התעופה המשלים בנבטים הינה הזדמנות נדירה לקדם פרויקט לאומי חשוב למיצוב הנגב כחלק מרכזי במדינת ישראל, פרויקט שיהווה עוגן מרכזי לפיתוחו. מדובר בכ-10 אלפים מקומות עבודה ישירים ועקיפים בנגב, לצד פיתוח כלכלי ותיירותי חשוב".

לגבי המאבק שנמשך אומר אל-על: "הודות למאמצי מטה המאבק המשותף לנו עם הצפון ופעילותה האינטנסיבית של מועצת הנגב, אנו נוחלים התקדמות צעד אחר צעד ולאחרונה הצטרפה למאבקנו גם החברה להגנת הטבע עם פרסום עמדתה החד משמעית התומכת בנבטים".

בעוד כשלושה שבועות יתקיים דיון בבג"צ בעתירה שהגישו תושבים כנגד הליכי קבלת ההחלטות שהובילו לקידום חלופת רמת דוד. על פי העתירה, הוועדה הארצית נהגה בחוסר שקיפות וקיבלה החלטות לא סבירות כגון: טיעוני חיל האוויר ניתנים להפרכה בקלות ואין כל מניעה להקים את 'נתב"ג 2' בבסיס חיל האוויר בנבטים, שנבנה ותוכנן מלכתחילה כנמל תעופה בינלאומי.