ליאור ואביו | צילום: פרטי

ליאור סטרופינסקי, בן ה-10 הוא תלמיד כיתה ד' בבית הספר 'יחדיו' בבאר שבע, אך בחודש האחרון הוא אינו פוגש את חבריו לכיתה ואינו הולך לבית הספר.

למרות שליאור סובל מלידתו מאלרגיה הולכת ומחמירה למוצרי מזון שונים, ביניהם מוצרי חלב, דגים, ביצים, שומשום, חומוס, אפרסק, מלון, דבש, בוטנים ועוד, לא אושרה לו סייעת רפואית צמודה. אביו, גדי, מסרב לשלוח את בנו לבית הספר, ומזהיר: "בעת התקפי אלרגיות לבני נשקפת סכנת חיים ממשית הוא נחנק ומאבד הכרה".

בנוסף לאלרגיות המזון, ליאור גם רגיש מאוד לאבק, דבר שמשפיע עליו באופן מיידי וחריף. "התקפי האלרגיות לא באים לידי ביטוי בגירודים או פריחה אלא הוא נחנק עד אובדן הכרה", מדגיש אביו.

לדברי האב, בשנות בית הספר הראשונות אושרה לבנו סייעת רפואית, אך השעות צומצמו ככל שהתבגר. עד שהשנה, כיתה ד', כלל לא אושרה סייעת, וההורים מצאו עצמם חסרי אונים. 

"אמרו לי שהילד לא זקוק לסייעת, ובעת התקף אלרגיה הוא יכול להזריק לעצמו", אומר האב ומנסה שוב להסביר: "זה פשוט אבסורד. ילד שמתעלף, ולעיתים מאבד הכרה מסוגל להזריק לעצמו? זו אטימות וחוסר אחריות, איך אני יכול לשלוח לבית הספר ילד שנמצא בסכנת חיים? אנחנו מנהלים פה מלחמה על חיי הילד שלנו ואף אחד לא נותן לנו תשובות".

יתרה מכך, למרות שהילד שוהה מזה כחודש בביתו, לדברי האב איש ממערכת החינוך לא התעניין במצבו. "אף אחד לא הרים טלפון ושאל למה ליאור לא מגיע לבית הספר ומה מצבו", הוא אומר.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "ראשית, חשוב להדגיש הוועדה הבין משרדית במשרד החינוך, דחתה את הבקשה לסייעת רפואית. משרד החינוך מאשר לווי של סייעת רפואית עד כיתה ג' ולא מעבר. יש לציין, כי גם בשנה שעברה נדחתה ע"י משרד החינוך בקשת המשפחה לסייעת רפואית".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנושא הועבר לבדיקה מחודשת".