למרות ההבטחות: הביוב בשדרות יעלים בבאר שבע זורם והתושבים סובלים (וידאו)תושבי שדרות יעלים בבאר־שבע טוענים כי הביוב הסמוך לביתם עולה שוב ושוב על גדותיו ומבקשים מתאגיד 'מי שבע' לפתור את הבעיה

הביוב ברחוב. "מישהו חייב להתעורר". צילום פרטי

מזה מספר שבועות שדיירים בבלוק דירות 10 עד 26 בשדרות יעלים בבאר־שבע, סובלים מריחות חריפים עקב פיצוץ בצינור הביוב במקום מגוריהם, דבר שגרם להצפות ולמפגע בלתי נסבל באזור. לדברי הדיירים, הבעיה חוזרת על עצמה, וככל הנראה התופעה נגרמת בשל תשתיות ישנות שלעיתים קרובות קורסות.

רוני קוקוס, אחד הדיירים הוותיקים, כועס: "זו פגיעה חמורה בבריאות הדיירים, אנחנו סובלים מהמפגע הזה המון זמן. הפיצוץ בביוב חוזר על עצמו בשל תשתיות ישנות, ובשל עצים סמוכים ששורשיהם חוסמים את הצינורות וגורמים להצפות". קוקוס מבקש מהגורמים המוסמכים לתקן את הביוב ולהשתתף בהוצאות הכספיות. "חלק מהדיירים לא יכולים לעמוד בתשלומים של אלפי שקלים, איך אפשר להשאיר אותנו במצב הזה?".

בשלב מסוים ביקשו הדיירים לעקור את העצים כדי למנוע חסימות בצנרת, אולם הם הוזהרו שלא לעשות זאת ונאמר להם כי מדובר במהלך בלתי חוקי. עד שיימצא פתרון, הדיירים נאלצים להתבוסס בשלוליות הביוב, כאשר פתרון לא נראה באופק.

בעקבות פנייתנו: "על פי חוק תאגידי מים וביוב", נמסר בתגובה מתאגיד 'מי שבע', "התאגיד אינו אחראי למקרקעין הפרטיים והמשותפים של הצרכנים, אלא על רשת המים והביוב העירונית בלבד. מקור המפגע בשדרות יעלים נובע ברשת הביוב הפרטית שהינה באחריות דיירי המתחם".

"עם זאת, לאור הקושי שהוצג על ידי הדיירים, פעל התאגיד לטיפול ראשוני לשחרור סתימת הביוב. באחריות הדיירים לפעול לתיקון הצנרת הפרטית ככל שנדרש על מנת להימנע ממפגעים עתידיים".

השורה התחתונה: תאגיד המים הבטיח לסייע, אולם כפי שרואים בסרטון מי הביוב עדיין מציפים את בתי המגורים וריחות צחנה חריפים עולים הימי השרב הכבדים. המקרה הזה מציף את סוגיית מימון תיקון הצנרת, שנתקלים בה תושבים רבים שאין באפשרותם לעמוד בהוצאות של אלפי שקלים ואולי מעבר לכך. בינתיים, כאמור, הביוב זורם, הדיירים חשופים למחלות והפתרון מתמהמה.

קיבלתם שירות לקוי? טרטרו אתכם? הביורוקרטיה מתישה, נמאס לכם מהרשויות? פנו אלינו לכתובת המייל: colhanegev@yedtik.co.il


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה