יוזמה חדשה תחסוך לכם התרוצצות. צילום: הרצל יוסף

בני אדם לא אוהבים תורים. מספיק שנאמר אותה בקול רם, כדי שאסוציאציות לא מבורכות יעלו במחשבה. לכן, הבשורה של הביטוח הלאומי ועיריית באר שבע, ללא ספק יעלו חיוך בקרב לא מעט תושבים.

החל מהשבוע אזרחים המגישים בקשה להנחה בארנונה בעירייה, לא יאלצו לפנות לביטוח הלאומי להנפקת אישורי זכאות אלא העירייה תעשה זאת במקומם, מדובר בפרויקט חשוב למען התושבים משותף לביטוח הלאומי ולעיריית באר שבע.

אחד הפרויקטים המובילים של הביטוח הלאומי בשנה האחרונה התמקד בפישוט תהליכים ושיתוף פעולה עם עיריות ברחבי הארץ, כדי שהתושבים יוכלו להגיש בקשות להנחה בארנונה ללא אישורים נוספים.

עיריית באר שבע, 'הרימה את הכפפה' ויחד עם הביטוח הלאומי ישיקו את התוכנית בעיר באופן מיידי. מעתה, אזרח המבקש הנחה בארנונה יגיש את טופס ההנחה בארנונה מבלי לצרף את האישורים מביטוח לאומי.

"מדובר בנדבך חשוב נוסף לקידום השירות למען התושב הנמצא בראש סדר העדיפויות העירוני", אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', "זוהי זכות ואחריות להוביל מהלכים לקידום שירות איכותי, נגיש וחדשני. נמשיך לפעול במסגרת כל האמצעים העומדים לרשותנו לרווחת תושבי העיר".

מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, מאיר שפיגלר: "פרויקט הארנונה מדגיש את הרצון שלנו לצמצם בירוקרטיה ולהעניק את השירות המקסימלי לתושבים מבלי לגרום להם לעבור ממשרד אחד למשנהו. מבין הרשויות, עיריית באר שבע פורצת דרך בכל מה שנוגע להפחתת הבירוקרטיה ואין לי ספק שהיא תהווה מודל לחיקוי עבור רשויות אחרות שתלכנה בעקבותיה".