שדרוג משמעותי של מערכת המולטימדיה וקיר המסכים במוקד העירוני בבאר-שבע שעלותו כ 300 אלף שקלים. הסיבה לשדרוג היא כי המערכת הנוכחית בת 7 שנים החלה לקרטע וולאחרונה קרסה ללא יכולת שיקום.

צילום המחשה: עמית שעל

המערכת במוקד העירוני משמשת בשגרה ובעיתות חירום. כך לדוגמה בחירום פועלת המערכת להצגת נתונים להנהלת העירייה על מסכים בחדר הישיבות. פיצול מסכים לרבות ערוצי תקשורת בחדר הישיבות ושליטה על זרימת המידע למקבלי ההחלטות באופן שוטף. חפ"ק ( חדר פיקוד קדמי) עירוני באירועי חירום ובאירועים הומי אדם. ביצוע ממשקי עבודה מול כל גורמי הרשות וגורמי הביטחון, ועוד.

מנהל אגף מינהל, לוגיסטיקה וחירום, עמית ריינגולד, ציין בפנייה לאישור תקציב לשדרוג המערכת כי "בשנה האחרונה כמות התקלות לא אפשרה שירות ומבצעיות מלאה למערכת המולטימדיה, מספר רב של פעמים נלקחו חלקים לתיקון אך בהיעדר חלקי חילוף לא נמצא פתרון לתקלות".

למעשה מדובר במערכת ש "סיימה את חייה" וכבר לא פועלת באופן תקין. עד כה תוחזקה המערכת על ידי חברת 'מוטורולה' שביצעה למערכת תחזוקה שוטפת. שדרוג המערכת חשוב וחיוני לכשירות ולתקינות מבצעית עדכנית בכדי שתוכל לתת מענה לכל הדרישות בשגרה ובחירום. וועדת הכספים ומועצת העירייה אישרו את התקציב הדרוש.