ההפגנה בבאר שבע | צילום: הרצל יוסף

תחת הכותרת "מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו – באר-שבע בוערת" התקיימה הערב בסמוך למרכז המורים בשדרות רגר בבאר-שבע הפגנת מחאה בהשתתפות מאות מפגינים, רובם סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון.

כוחות משטרה שהגיעו למקום חוצצים בין המפגיהים מחשש להתנגשויות ביניהם, כאשר מידי פעם עשרות מפגינים יורדים לכביש וחוסמים את הצומת.

אחד המפגינים זרק ביצים על מתנגדי נתניהו, המשטרה הגיעה למקום והרחיקה אותו.  מלבד האירוע הזה, גילתה המשטרה איפוק וניסתה להרגיע את הרוחות.

צילום: הרצל יוסף

המפגינים קראו לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו, בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדו שלושה כתבי אישום. מולם של משתתפי ההפגנה מפגינים גם כמה עשרות מתומכיו של ראש הממשלה.

"לא ניתן לנתניהו להוביל את המדינה לתהום ולאלימות", אמר אור ארז, ממארגני ההפגנה, "בגלל התרבות המושחתת שהנהיג וניסיונותיו להתחמק מאימת הדין. אנחנו עדים למצב מטורלל בו יש מתקפה חסרת תקדים וחסרת אחריות של ראש ממשלה תחת כתב אישום נגד החוקרים, נגד המשטר ונגד היועץ המשפטי לממשלה, נגד התקשורת ונגד הדמוקרטיה. אסור לנו להיות אדישים למצב המסוכן הזה. עלינו להשמיע קול מחאה לפני שיהיה מאוחר מדי".

צילום: הרצל יוסף

צילום: הרצל יוסף

לדברי נועה חסידוב, יו"ר תא אופק (העבודה) באוניברסיטת בן גוריון, "המסר מאד פשוט – ביבי תתפטר. אל תיקח את כולנו איתך לתוך הסחרור המטורף הזה. לך לבית המשפט, תילחם על חפותך כאזרח מן השורה ולא ממשרד ראש הממשלה. מדינת ישראל זועקת למנהיגות חזקה, יציבה ונקייה. לא נקבל ראש ממשלה תחת כתבי אישום. זה קו אדום מוסרי שאסור לחברה שבה אנו חיים להשלים איתו".

יו"ר תא מרצ באוניברסיטת בן גוריון, יונתן בר, ציין כי "אדם שמדינת ישראל מאשימה אותו בשוחד לא יכול להמשיך ולהנהיג את המדינה. במשך שנים שמענו מנתניהו שלא יהיה כלום, כי אין כלום. מסתבר שיש. אנחנו נמצאים בתקופה גורלית, אחרי שתי מערכות בחירות שקרעו את העם ופנינו למערכת בחירות נוספת. אם טובת המדינה עומדת לנגד עיניו, על נתניהו להתפטר היום, לגשת להתעסק בענייניו המשפטיים ולאפשר למערכת הפוליטית ולמדינה להחלים ולאחות את הקרעים".