פארקים וחינוך בעלייה, חנייה בירידה. צילומים: ישראל יוסף, שאול גולן, גיל יוחנן

תקציב עיריית באר שבע לשנת 2019 עדיין לא הובא לאישור המועצה, אולם במיינט באר שבע אנו מביאים לכם לראשונה את הצעת התקציב, שכוללת בתוכו שינויים מעניינים ומאפשרת הצצה ראשונה לחלוקת התקציב וסדר העדיפויות.

ראשית, תקציב העירייה לשנה זו יגיע לסכום שיא ויעמוד על יותר ממיליארד ו-800 מאות מיליון שקלים. מדובר בעלייה של כ-3%, שהם 51 מיליון שקלים, בהשוואה לשנה הקודמת.

המרחב הציבורי שמשנה פניו בשנים האחרונות בא לידי ביטוי בחלוקת העוגה התקציבית - כשיש יותר פארקים ויותר גנים ונוף ההוצאה על ההקמה והתחזוקה שלהם עולה. היות והמגמה תימשך גם התקציב יגדל בכ-20% ויגיע ל כ-48 מיליון שקלים לאחזקת גנים ונוף.

מעניין אתכם כמה העירייה מכניסה לקופתה מחנייה מוסדרת ברחבי העיר? אז כאן המקום לבשר לכם כי השנה צופים שההכנסה דווקא תקטן, מה הסיבה? בין היתר צופים ירידה בגביית חובות חנייה משנים עברו שנכללים בסעיף זה. החנייה המוסדרת צפויה להניב הכנסה של כ-32 מיליון שקלים, ירידה של כ-20%.

ככל שהעיר מתפתחת ומוקמות שכונות חדשות, כך גם נבנים יותר מוסדות חינוך, אז לא פלא שתקציב החינוך ותרבות תופס נפח נכבד מהתקציב ועולה מידי שנה, כ-244 מיליון שקלים יהיה תקציב החינוך לשנת 2019, עלייה של כ-2%.

מעיון בסעיף לשכת ראש העיר וסגניו אנחנו רואים עלייה של כ-26% בתקציב שיעמוד על כ-8 מיליון שקלים, שנובעת בעיקר בשל עלייה במרכיבי שכר והפרשות סוציאליות. למי שאינו יודע, העירייה נחשבת לאחד המעסיקים הגדולים בנגב, כאשר היקף המשרות עולה מידי שנה בהתאם להיקף הפעילויות והפרויקטים. השנה התווספו 144 משרות ובסך הכל מתוקצבות 4,051 משרות.