מול בנייני המועצה הדתית: ערימות הפסולת ברחוב התלמוד בשכונה ד' בלתי נסבלותתושבי רחוב התלמוד בשכונה ד' בבאר שבע קוראים לעירייה להילחם בפורעי החוק שמשליכים פסולת ופוגעים באיכות הסביבה

אשפה זרוקה ברחוב התלמוד. צילום: יעקב לוי

ערימות הפסולת ברחוב התלמוד בשכונה ד' בבאר שבע, הפכו לדבר שבשגרה, ובכל פעם שאנו פוקדים את האזור, נדמה כי נשברים שיאים חדשים.

לפני מספר שנים, כמויות הפסולת היו מינוריות, אולם כיום זה הפך לאתר פסולת רחב מימדים לכל דבר. אתר הפסולת הפיראטי נמצא ליד מקלט ציבורי ד/1 שהוחלט בינתיים לסגור אותו ושוכן מול בנייני המועצה הדתית.

מדי יום מאות אנשים מגיעים למשרדי המועצה הדתית ומה שנגלה לעיניהם זו הזנחה ממושכת שלא מכבדת את העירייה ואת שלוחותיה. "זה לא רק פסולת ליד המקלט, אלא גם התשתיות שנמצאות במצב בכי רע", אומר תושב המתגורר ברחוב והתלונן על העדר הפיקוח והאכיפה נגד משליכי פסולת באזור.

בעקבות פנייתנו מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "האגף לאיכות הסביבה יפעל באופן מיידי לניקוי השטח המדובר. במקביל נפעל לאתר את המשליכים ולנקוט נגד האחראים בצעדים בגין השלכת הפסולת. יש לציין כי פקחי האגף פועלים במלוא המרץ בכל רחבי העיר נגד מפירי החוק בצעדי ענישה".

השורה התחתונה: כשהפסולת מפוזרת בשטחים הפתוחים, לא נותר אלא לדרוש מהעירייה טיפול יסודי לתיקון התשתיות ופינוי הפסולת, ובמקביל, להגביר את צעדי האכיפה נגד פורעי חוק הפוגעים באיכות הסביבה במזיד וללא חשבון.

קיבלתם שירות לקוי? טרטרו אתכם? הביורוקרטיה מתישה, נמאס לכם מהרשויות? 
פנו אלינו לכתובת המייל: colhanegev@yedtik.co.il

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה