חלק מהנאשמים בבית המשפט. צילום: הרצל יוסף

פרק נוסף בפרשת תקיפתם של בני מיעוטים בבאר־שבע על ידי צעירים, תושבי העיר, לפני כשנתיים על רקע גזעני. ביום שלישי גזר בית המשפט המחוזי בבאר־שבע על קורן אלקיים (22) וטמיר ברטל (20) שנת מאסר בפועל על כל אחד מהם, לאחר שהשניים הורשעו במסגרת הסדר טיעון על פי הודאתם בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני, חבלה במזיד ברכב מתוך מניע גזעני והסתייעות ברכב לביצוע פשע.

בנוסף לעונש המאסר גזר בית המשפט על שני הנאשמים שמונה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 5,000 שקל שיחולק בשווה בין שני הנפגעים כתוצאה מתקיפתם.

על פי כתב האישום המתוקן היו אלקיים וברטל מעורבים בארבעה מקרים שונים של תקיפת ערבים ברחבי באר־שבע על רקע היותם מקיימים קשרים עם נשים יהודיות. כך, למשל, על פי הנטען בכתב האישום, הם היכו בני מיעוטים, האחד בפארק שכונה ו' והשני בפארק שכונה ד', כאשר כל פעילותם האלימה נועדה לעורר בקרב בני המיעוטים פחד ובהלה ולמנוע קשרים אישיים בין ערבים ליהודיות.

שני הנאשמים הודו במיוחס להם במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים והביעו חרטה. לאור גילם הצעיר של הנאשמים והמלצות שירות המבחן בעניינם החליט בית המשפט לגזור על השניים עונש של שנת מאסר בפועל לכל אחד מהם.

כזכור, לפני כחצי שנה גזר בית המשפט חמש וחצי שנות מאסר על רז עמיצור, אחד הנאשמים המרכזיים בפרשה, לאחר שהוא הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ותקיפה ופציעה בנסיבות מחמירות, אף הן ממניע גזעני.