חשש משיטפונות. צילום: דוברות המשטרה

המשטרה ממליצה הבוקר (ראשון) לציבור להימנע מנסיעה לאור דרום הנגב, כביש הערבה ומפרץ אילת, בשל החשש משיטפונות בזק ומזג האוויר הסוער שצפוי לפקוד את האזור.

בהתאם לתחזית מזג האוויר והודעת השירות המטאורולוגי על התראה מוקדמת על שיטפונות בזק בדרום הנגב, במפרץ אילת ודרך הערבה במשטרה יצאו בקריאה לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. הלילה קיים חשש קל משטפונות באזורים המוזכרים. נוכח אירועי העבר ניתן לצפות כי מזג האוויר הסוער יגרור חסימות צירים והצפות בכביש הערבה. ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110.

התחזית לימים הקרובים: היום (ראשון) יהיה בהיר עד מעונן חלקית. תחול ירידה ניכרת של הטמפרטורות והן יהיו רגילות בעונה. עדיין ייתכנו ממטרים מקומיים בדרום הערבה, דרום הנגב ואילת. במשך היום ייתכן אובך.

מחר (שני) חורפי. תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות ויעשה קר מהרגיל בעונה. חשש קל משיטפונות בנחלי בקעת הירדן, ים המלח ומדבר יהודה. בדרום הארץ ייתכן אובך. בשלישי ורביעי צפוי להיות מעונן חלקית עד נאה. תחול עלייה בטמפרטורות, והן יהיו רגילות לעונה.