התיכון האנתרופוסופי נחנך רשמית | צילום: דוברות עיריית ב"ש

תיכון אנתרופוסופי יחיד מסוגו בנגב נחנך אתמול (ראשון) בשכונה ב' בבאר שבע. בטקס נכחו ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', מנהל בית הספר, יהונתן דביר, אנשי חינוך רבים וקהל רב. 

תיכון קורצ׳אק, שהיה פעיל בשש השנים האחרונות כמגמה בתוך בית-הספר החקלאי ״אשל הנשיא״, עבר השנה לבאר שבע למבנה בית ספר 'עמל' לשעבר. במהלך הקיץ הוא עבר שיפוץ מקיף על ידי העירייה, וכעת נחנך רשמית.

בית הספר התיכון החדש משלים בזאת מעגל של חינוך אלטרנטיבי - אנתרופוסופי מגני הילדים, דרך בית הספר היסודי ועד לתיכון בבאר שבע. התיכון מופעל על ידי עמותת ״נטע ארז״, העובדת מזה עשרים שנה בשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע ויסדה בנוסף למוסדות החינוך גם הכשרה למחנכים בגישה ייחודית זו.

בדבריו לתלמידים ולצוות החינוכי מול מאות המשתתפים בטקס, חיזק ראש העירייה את הדרך החינוכית הייחודית, מעמיקה, מגוונת ומאתגרת, המנסה לפתח את הכישורים השונים הטמונים בכל אדם ובוחרת להעשיר, לגוון ולפתח את הדמיון ואת היכולת לחלום ולהגשים חלומות. "רק החולמים-מגשימים! הפכתם חלום למציאות. זו זכות להיות שותף שלכם, במפעל החינוכי המרשים, אמר ראש העירייה.

חנוכת התיכון האנתרופוסופי | צילום: דוברות עיריית ב"ש

רותם קורנפלד, תלמיד י״ב נשא דברים ואמר: ״חינוך וולדורף בשבילי הוא בית, מקום שבו מגיל צעיר ראו אותי כילד, כנער, כאדם, מקום שבו אני יכול להסתכל על המורים ולקבל השראה, מקום שמאתגר אותי לצאת מהנוחות שלי ולהסתכל סביבי אל העולם. דרך העשייה האומנותית, דרך אין סוף הטיולים, הפרויקטים, שבועות ההתנדבות וההצגות, אני מרגיש שלמדתי להכיר את עצמי ואת החברה שסביבי.  בעוד כמה חודשים אני מסיים בית ספר ויוצא אל העולם, אני מרגיש שקיבלתי כאן את הכלים הכי משמעותיים שיעזרו לי לפעול בו".