חשד לאירוע חמור של תקיפת תינוקת: בני זוג מבאר שבע, בני 48 ו-35, נעצרו היום (ד') בחשד שטילטלו והיכו את התם התינוקת וגרמו לה לדימום במוח.

צילום: shutterstock

הסיפור התגלה בעקבות אישפוזה של התינוקת בת השלושה חודשים בבית החולים "סורוקה" בעיר. מצבה עורר את חשדם של הרופאים, שדיווחו מייד למשטרה.

בעקבות כך, נפתחה חקירה שבמהלכה נעצרו היום שני ההורים בחשד לתקיפת קטין חסר ישע. התינוקת עדיין מאושפזת, כבר כמה ימים, בבית החולים, ונמצאת תחת השגחה רפואית.

מבית החולים "סורוקה" נמסר למיינט באר שבע, כי הפעוטה מאושפזת במחלקת ילדים וכי היא סובלת מדימומים במוח. עם זאת, ציינו בבית החולים, מצבה טוב ויציב.

מבית החולים נמסר עוד, כי לאחר שעלה אצל רופאי המחלקה בה אושפזה הפעוטה החשד כי הפעוטה טולטלה, פנה בית החולים למשטרה ודיווח על המקרה.

ההורים הובאו במהלך היום לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע. לאחר שהשופט החליט לשחררם למעצר בית, המשטרה ערערה על ההחלטה בבית המשפט המחוזי, שם הוחלט על הארכת מעצרם ביום אחד. אבל זאת לא הייתה התפנית האחרונה. לאחר החלטת המחוזי ביצעו במשטרה מספר בדיקות נוספות, ולאחר התייעצות נוספת עם הפרקליטות הוחלט להעביר את החשודים לתנאי מעצר בתנאים המגבילים שנקבעו בבית משפט השלום בבאר שבע, כלומר למעצר בית.

עו"ד איל הדר ושלום פיניאה, באי כוחם של ההורים, מסרו: "מבלי להקל ראש בחשד סברנו ואנחנו עדיין סבורים כי ניתן בנסיבותיהם המיוחדות של בני הזוג, רקעם והמעטפת המשפחתית והחברתית הסובבת אותם, להשלים את החקירה שלא בתנאי מעצר כפי שאף קבע בית המשפט השלום.

"בית המשפט המחוזי מצא להאריך את המעצר עד למחר ואין לנו אלא לכבד זאת בתקווה שבני הזוג יחזרו לחיק משפחתם התומכת. שמחנו לשמוע כי מצבה של התינוקת טוב וכי היא צפויה להשתירר מבית החולים".