5 שנים של אלימות. אילוסטרציה: שאטרסטוק

מקרה חמור של אלימות בתוך המשפחה נחשף היום (שני) עם הגשת כתב אישום כנגד תושב כסייפה, בן 42, המואשם כי תקף את בתו בת ה-17 בחמש השנים האחרונות, מאז היותה בת 12.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות באת כוח פרקליטות מחוז דרום עו"ד אירה ויימן-קריקון, לאורך זמן, כדבר שבשגרה, הפעיל הנאשם אלימות קשה כלפי בתו, לעיני כל בני משפחה, וגרם לה לחבלות ולכאב. 

באחד המקרים המתוארים, בתאריך 18.12.18, כעס הנאשם על כך שבתו שוחחה בטלפון עם גבר. אז דחף אותה בחוזקה והיא נפלה על הרצפה ונחבטה בראשה. בעודה שוכבת על הרצפה, תפס הנאשם את ראשה והטיחו מספר פעמים ברצפה. בשלב מסוים, הוא גם תפס את צווארה, חנק ושרט אותה. בהמשך, אמר הנאשם לבתו כי אינה בתו יותר, והורה לה לצאת מהבית.

כאשר יצאה, ניגשה אל בית של קרובי משפחתה, שם התעלפה ופונתה לטיפול רפואי בסורוקה, שם היתה מאושפזת במשך שלושה ימים. עוד עולה מכתב האישום, כי בכל אותו זמן הנאשם נותר לצידה של בתו בבית החולים, על מנת לדאוג שדבר לא ייחשף.  כמו כן, איים הנאשם על בתו, כי אם תספר על מה שקרה, יצא מהכלא וירצח אותה.

כתב האישום התאפשר על פי העדויות הפיזיות וגם בעזרתה של עדות אחת מהאחיות של, הקטינה, שסיפרה בהודאתה לחוקר ילדים על האלימות הקשה.

הנאשם מצידו טוען שבתו שקרנית. הוא טען שהיא נפלה במקלחת והכחיש כל אלימות מצידו. גם יתר בני המשפחה מסרו גרסה לפיה המתלוננת נפלה במקלחת, אך עדויותיהן מלאות בסתירות ואינן עקביות.

בעימות שנערך בין השניים ניסתה המתלוננת להתעמת עם אביה, אך אף בנוכחות השוטרים, הוא קרא לה "שרמוטה" ואמר לה שאם תגיד ששיקרה, הוא יחתן אותה ו"הכל יהיה בסדר". 

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של תקיפת קטין על ידי אחראי והדחה בחקירה. הפרקליטות הגישה לבת המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.