הכביש הסמוך לסופר פארם. סכנה ברורה. צילום: יעקב לוי

שדרות המשחררים, במקטע שבין צומת יהודה הלוי-דרך שמשון עד שדרות טוביהו, הוא אחד הרחובות הסואנים ביותר בבאר ־שבע. בעבר לא היתה גדר הפרדה לאורך כל המקטע ולאחר שקשישה נהרגה ליד מגדלי 'אוזן' הנמצאים בסמוך משום שחצתה את הכביש, הופקו לקחים והותקנה באזור גדר.

הסכנה לא נעלמת מהעין גם באזור הסמוך לסניף 'סופר פארם' בשכונה ה' שבו היה בעבר מעבר חצייה. מאחר שהוא נטול גדר הפרדה, הולכי רגל מסכנים את חייהם כשהם עוברים שם. "מדובר בקטע כביש מסוכן", אומר תושב השכונה. "מכוניות מגיעות במהירות גבוהה ושדה הראייה באזור מוגבל משום שהכביש מעוקל".

בעקבות פניית המדור מהעירייה נמסר בתגובה: "מעבר החצייה בכביש בסמוך לסופר פארם, היה בעבר מסומן, אבל לאור פניות משטרת ישראל בוטל הסימון. ועדת התנועה שדנה בנושא המליצה למחוק את סימון מעבר החצייה ולבטלו, אך לאשר מקום זה כחצייה להולכי רגל".

"נושא סגירת המקום לחצייה עלה בדיוני ועדת התנועה והוחלט לדחותה. לכן לא הותקנו מעקות הבטיחות ולא פורקו אבני השפה המונמכות שהיו במקום. לדעת אנשי המקצוע באגף התנועה, המקום הנ"ל עומד ברמה בטיחות סבירה ואין צורך למנוע חצייה של הולכי רגל על ידי הצבת מעקה בטיחות".

השורה התחתונה: הקמת גדרות הפרדה עשויה להיות קריטית כיוון שמעברי חצייה קיימים לרוב רק בצמתים. הסכנות הנשקפות להולכי הרגל מחייבות התקנת גדרות הפרדה או הגבהות (באמפרים) מוארות.

קיבלתם שירות לקוי? טרטרו אתכם? הביורוקרטיה מתישה, נמאס לכם מהרשויות? פנו אלינו לכתובת המייל: colhanegev@yedtik.co.il