בית משפט השלום בבאר שבע האריך פעם נוספת את מעצרו של פרופ' גיורא פראף פרי, החשוב שרצח את אשתו אסתר אהרונוביץ' ז"ל במושב תלמי אליהו לפני שבועיים.

עורכת דינו של החשוד, ציקי פלדמן, ביקשה שבית המשפט יפקח על החקירה.

החשוד בהארכת המעצר השנייה | צילום: חיים הורנשטיין

כזכור, נורתה אהרונוביץ' למוות בביתה, במושב תלמי אליהו במועצה האזורית אשכול. המשטרה פתחה במצוד אחר בעלה, שמחזיק ברישיון לאקדח - ובהמשך הוא נלכד באזור קיבוץ משאבי שדה בכביש 222 לאחר שהתהפך עם רכבו. האקדח נמצא ברכב.

פראף פרי הובא לדיון הראשון לאחר מעצרו כשהוא אזוק, והמעצר הוארך. נציג המשטרה טען בדיון כי בדיקה פסיכיאטרית שנערכה קבעה כי החשוד כשיר להמשיך את ההליך הנוכחי נגדו.

עורכת דינו של הנאשם טענה כי לאור הגרסה המפורטת שמסר החשוד המדובר בתאונה מצערת, כאשר מלכתחילה עשה כל שביכולתו על מנת להימנע מחיכוך ולעזוב את הדירה, חיפש יחידות דיור אחרות במקום בו הוא מתגורר.

מעבר לכך, סיכמה עו"ד פלדמן, כי הנשק לא היה בידיו אלא בידיה של המנוחה, וזאת לדבריו, לאחר שהיא הגיעה הביתה הוא ביקש את נשקו על מנת לצאת.

לדברי החשוד הוא ביקש מהמנוחה את הנשק, היא שיחקה בו בצורה לא ראויה, ברגע שנופפה באקדח היתה ירייה באוויר. השופטת שוש שטרית השתכנעה כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירה והורתה על הארכת מעצרו עד ל 21 בנובמבר בשבוע הבא.