בדרכם לבקר חיילים מאושפזים במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, הגיעו אתמול (יום ב') המתנדבים למשכן שמשמש בית רווחה לחיילים ברחוב בני אור סמוך לבית הספר אילנות בבאר-שבע, בכדי לקחת את חבילות השי ולחלק אותם לחיילים, ולתדהמתם גילו שרכוש שהשיגו בעמל רב הושחת ונגנב.

הנזק שנגרם. צילום: ציפורה חלפון

מעבר לשבירת מנעול הכניסה ופגיעה ברכוש, הכי כאב למתנדבים ההמומים זה את עקירת וגניבת דשא סינטטי באורך 120 מ"ר שנתרם והתוקן על ידי אנשים שנרתמו לסייע. "הדמעות זולגות מעצמן והלב נצבט", מספרת בכאב, ציפורה חלפון, יו"ר סניף מתנדבי 'יחד' למען החייל, שקשה היה לעצור את שטף רגשותיה:

"מגיעים לכאן חיילים שצריכים מקום לנוח, יחידות שרוצות לעשות ישיבות וכנסים, חיילים שרוצים מקום לחגוג ואין להם יכולת להשכיר מבנה בדרום, אנחנו המתנדבים שם כדי לשרת אותם, עבדנו על ההתקנה של הדשא ערב שלם כדי שיעניק לחיילים תחושה של אווירה מחבקת וירוקה, אני לא יודעת לקמט את התחושות שלי, אני כועסת, פגועה ומלאת רחמים כלפי אותם גנבים".

בית רווחת החייל אחרי עקירת הדשא. צילום: ציפורה חלפון

למתנדבים לקח שנה למצוא מבנה שישמש בית רווחה לחיילים וכנקודת ריכוז גם למתנדבים. המבנה השייך לעירייה נמסר למתנדבים תודות לראש העירייה, רוביק דנילוביץ' ומנכ"ל חברת תרבות הפנאי 'כיוונים', שלומי נומה, שהגשימו למתנדבים החרוצים את חלומם. המתנדבים שעושים עבודת קודש במשך כל ימות השבוע, גייסו תרומות כדי לאבזר את המקום והשיגו ציוד לטובת החיילים, ולא כך ציפו למצוא את הבית החדש של החיילים.