מפעל ההזנה הגדול ביותר בארץ הושק בתחילת השבוע בפארק התעסוקה המשותף "עידן הנגב" הסמוך לרהט. המפעל החדש הוקם בשותפות של היזם אברהים נסאסרה וקרן האימפקט ברידג'ס בהשקעה של 14 מיליון שקל והוא יופעל על ידי חברת "נזיד" שבבעלותו של נסאסרה.

חברת 'נזיד', המספקת ארוחות חמות לתלמידי בתי ספר וגני ילדים ולחברות מובילות בשוק הישראלי וללקוחות פרטיים, הוקמה לפני כתשע שנים ברהט על ידי אברהים נסאסרה, יזם תושב לקיה, שבמקביל לעסקיו הוא ביקש לאפשר מקומות תעסוקה לנשים מהמגזר הבדואי.

חנוכת המפעל בפארק התעסוקה. "העתיד מוביל אותנו" | צילום: שי שמואלי

עם צמיחתו של המפעל ברהט נבנה כעת המפעל החדש בפארק התעסוקה 'עידן הנגב' על שטח של כ־3,000 מ"ר עם רצפת ייצור המשתרעת על שטח של 1,800 מ"ר. בחודשים האחרונים, מאז החל תהליך הרצתו, מספק המפעל כ־18 אלף מנות ליום, כאשר יכולת הייצור שלו צפויה להגיע לכדי 60 אלף מנות ליום.

במפעל החדש, המאובזר בטכנולוגיה מתקדמת, מועסקים כ־100 עובדים. רוב המשרות מאוישות על ידי נשים מהמגזר הבדואי. "הדרך היחידה לדלג מעל הקשיים הקיימים היא ליזום, לדמיין", אמר אברהים נסאסרה במהלך טקס השקת המפעל החדש, "בתחילת הדרך ישבתי ודמיינתי לעצמי שבעוד שש שנים יהיה לי מפעל חדשני ומתקדם שמשלב 100 נשים בתעסוקה הוגנת, מכבדת ומותאמת תרבותית. עכשיו, עם חניכת המפעל וחתימה על הסכם השקעה משמעותי, אני מרשה לעצמי להסתכל שוב שש שנים קדימה. אנחנו מכבדים את ההווה, אך העתיד הוא זה שמוביל אותנו".