מתנדבי בית מוריה עם הקשישים | צילום: באדיבות בית מוריה

 לפי מחקר של ההמוסד ביטוח הלאומי, כ47% מבני ה-65 ומעלה מגדירים את עצמם כ"חיים בבדידות מלאה ברוב ימי השנה". חלקם זכו השבוע לביקור מרגש של משפחות מבאר שבע שהגיעו במיוחד כדי להדליק איתם נר של חנוכה. 

את היוזמה הובילה עמותת 'בית מוריה' בבאר שבע, במסגרת פרויקט "מדליקים ביחד נר ומאירים את הלב".מאות משפחות מבאר שבע יצאו לבתי קשישים עריריים, לפי רשימות של העמותה ומחלקת הרווחה בעיר, והדליקו יחד נר חנוכה. המשפחות מגיעות לבית הקשיש או הקשישה עם סופגניות, חנוכייה, נרות ושירים ויחד חוגגים את החג.

ההשתתפות בפרויקט היא כמובן בהתנדבות, והמטרה היא לשמח קשישים שחיים לבדם או שאינם יכולים לצאת לאירועי הדלקת נרות חנוכה המוניים.

מתנדבי בית מוריה עם הקשישים | צילום: באדיבות בית מוריה

"חג החנוכה הוא חג של אור וחום באמצע חודש אפור וקר", סיפרה אפרת טובול, מנהלת הפרויקט מטעם עמותת 'בית מוריה'. "תחושת הבדידות של האוכלוסייה הקשישה בישראל מתעצמת בתקופת החורף ולכן אנו בבית מוריה מאמינים שחשוב דווקא בחג זה לבלות אותו יחד עם אנשים רבים ככל האפשר. הקמנו את הפרויקט במטרה לאפשר לקשישים לחגוג את החג יחד עם אנשים ולא לבד, מצד אחד, ומהצד השני להנגיש למשפחות המעוניינות, ויש הרבה כאלה בבאר שבע, אפשרויות להתנדב ולשמח קשישים בחג. הערב הראשון היה הצלחה אדירה ומרגשת ביותר ואני בטוחה שגם משפחות הקשישים נהנו מהמפגש".