בועז, אביו של רון קוקיא ז"ל, בבית המשפט. צילום: חיים הורנשטיין

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע אתמול (שלישי) את חאלד אבו ג'ודה תושב כסייפה, ברצח החייל רון קוקיא ז"ל בערד. האירוע התרחש בחודש נובמבר 2017, כאשר אבו ג'ודה דקר בתחנת אוטובוס בכניסה לעיר את קוקיא, שנפצע באורח אנוש ומותו נקבע במקום. בני משפחתו של קוקיא ז"ל דורשים הטלת עונש מוות על המחבל, כמו גם פעילים שתומכים במאבקם.

דודי אלצופין, ראש אגף פרויקטים בתנועת "אם תרצו", שתנועתו מלווה את משפחת קוקיא הגיע יחד עם קבוצת פעילים מהתנועה להכרעת הדין ואמר כי: "שנה וחצי לאחר הפיגוע הנוראי בו נרצח רון ז"ל, שוב משפחה שכולה צריכה להגיע לבית המשפט כדי להילחם על צדק. צדק לא יצא מפה היום, גם אם יגזרו את העונש המירבי. רון כבר לא יחזור, רון ישאר בן 19".

"במדינה כמו שלנו צריך לחשוב קדימה ולהבין שעונש מוות למחבלים הוא הכרחי, רק ענישה אמיתית תציל את הקורבן הבא. לא ייתכן שנחזור שוב ושוב לסבבים בלתי נגמרים של שכול".

רון קוקיא ז"ל. "רק ענישה אמיתית תציל את הקורבן הבא", טוענים בתנועת "אם תרצו". צילום פרטי

זירת הפיגוע בערד. צילום: חיים הורנשטיין

בהודעה לתקשורת שנשלחה מטעם משפחת קוקיא נכתב: "אנו נתכונן להמשך לדיון הטיעונים לעונש ובו נדרוש את העונש הראוי לרוצח מחבל שהוא עונש מוות, ומתוך תקווה שבית המשפט יקשיב וישקול היטב את הדרישות שבאות לעשות דין צדק, וכן להרתיע מחבלים פוטנציאליים הזוממים פעולות טרור. במקביל לכך וביחד עם פרקליטות המדינה, אנו נתחיל הליך של שלילת האזרחות לרוצח ובתקווה שתהליך זה יתייתר עם ביצוע עונש מוות".

"אנו קוראים לרשויות המדינה כולל הרשות השופטת לפעול ביתר עוצמה ומהירות כנגד אבי הרוצחים, אשר גר בפזורת כסייפה ואשר חינך את ילדיו לשנוא את המדינה וחייליה בצורה כזו שקמו ורצחו חייל צה"ל".