ניצב אמנון אלקלעי וניצב יורם סופר בטקס חילופי המפקדים. צילום: הרצל יוסף

במעמד השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', קציני סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה וראשי רשויות בנגב, העביר הבוקר (שני) ממלא מקום מפקד המחוז הדרומי, ניצב אמנון אלקלעי, את שרביט הפיקוד על המחוז למפקד הנכנס, ניצב יורם סופר.

ניצב יורם סופר (54), תושב אשקלון, שימש עד לאחרונה כסגן מפקד מחוז ש"י ובעבר שימש כראש מינהלת הרכבת הקלה, מפקד בית הספר לשוטרים, מפקד מרחב לכיש ומפקד תחנות המשטרה בבאר שבע, אופקים ואשקלון.

בטקס העברת הפיקוד, שהתקיים במיתחם  מטה המחוז הדרומי בבאר שבע, אמר ניצב אמנון אלקלעי, שהתמנה לתפקיד ראש אגף השיטור: "אני נרגש מהמעמד. אני מרגיש כשליח המעביר את האחריות על המחוז לניצב יורם סופר. הייתי עד עכשיו כשליח המקיים את החוזה הבלתי כתוב בין המשטרה לקהילה. המחוז הדרומי פעל כל הזמן כדי לקיים את החוזה הזה. המחוז מוביל בהישגיו".

"יידע כל עבריין, שאנחנו נגיע אליו ונביא אותו לבית המשפט על מנת למצות עימו את הדין. כל ההישגים הללו הם בזכותם של השוטרים, הלוחמים והמתנדבים של המחוז. אני מאחל הצלחה רבה למחליפי בתפקיד. אין לי ספק שיורם יביא את המחוז להישגים מחודשים".

ניצב מוטי כהן, המפקד היוצא, וניצב יורם סופר, המפקד הנכנס. צילום: הרצל יוסף

טקס חילופי המפקדים. צילום: הרצל יוסף

מפקד המחוז הנכנס, ניצב יורם סופר, המפקד ה- 27 של המחוז, ציין, כי "זהו אירוע מרגש ומשמעותי עבורי. כל תפקיד שביצעתי במהלך השנים במחוז הדרומי תרם את חלקו לרגע הזה של פיקוד על המחוז. האתגרים גדלים מתפקיד לתפקיד. אני מקבל את הפיקוד על מחוז בו שירתתי שנים רבות. אני מבין את גודל המשימה ואעשה כל מה שיידרש למלא את האחריות שהוטלה עליי".

"האמת היא", אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', "שזה היה קצר. טקס חילופי המפקדים הקודם היה לפני כשנה, כאשר ניצב מוטי כהן נכנס לתפקיד. זה היה קצר וממצה. השוטרים הם קודם כל בני אדם. הציבור רוצה מי שיקשיב לו ויגלה כלפיו אמפתיה וישמור על ביטחונו האישי וידאג לסדר הציבורי. המשטרה זה אנחנו, זו החברה, זו הקהילה. השוטרים הם שחקני נשמה אמיתיים. לאמנון יש שורשים עמוקים בבאר שבע ואני מאחל לו הרבה הצלחה. לפני 11 שנים, כשנכנסתי לתפקידי, יורם סופר היה כאן מפקד תחנת באר שבע. אנחנו סומכים עליו. אין לי ספק, שהמחוז בידיים טובות".

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ששימש עד לפני מספר חודשים כמפקד המחוז הדרומי, אמר, כי "היתה לי הזכות לעמוד בראש המחוז עד לפני מספר חודשים. עבורי המחוז הזה הוא מחוז מיוחד שמתמודד עם אתגרים מיוחדים וייחודיים. אמנון היה לי שותף נאמן להובלה משותפת של המחוז. אני מאמין, שיורם סופר, כקצין עתיר ניסיון עם הישגים רבים, ימלא את תפקידו המאתגר על הצד הטוב ביותר ויוביל את המחוז קדימה לאתגרים חדשים".

השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, אמר בדבריו בטקס, כי "עבורי מתערבבים במקום הזה גם אהבתי השורשית והאישית לנוף ילדותי ביחד עם המחויבות הציבורית שלי לחוזקו ולחוסנו של הדרום. יחד כולנו חולקים את אהבתנו לדרום, שיש לו חשיבות לאומית מיוחדת".

"בשנים האחרונות אנחנו מתמודדים עם איומים שונים, כמו מנהרות, טרור העפיפונים, חדירות, תהלוכות. האתגרים הללו מלמדים אותנו עד כמה השתנתה מפת הביטחון הלאומי, כאשר העורף הפך לחזית והמשטרה נמצאת בחזית הזאת כאחראית על הפיקוד והמענה לכל האיומים והאתגרים הללו. אנחנו נמצאים בתנופה אדירה בדרום. אני יכול לומר לתושבי הדרום, כי נעשו צעדים ענקיים כדי לחזק את היכולות המבצעיות ולהגן בצורה הטובה ביותר על התושבים בשעת הצורך".

השר ארדן גם הודה בדבריו לממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, על התקופה בה מילא את תפקיד מפקד המחוז הדרומי ולניצב אמנון אלקלעי ששימש כממלא מקום מפקד המחוז.

באשר לניצב יורם סופר, ציין השר ארדן, כמי שגדל באשקלון, כי "יש לך יתרון שאתה אשקלוני. אין דבר יותר חשוב מזה. זה אומר המון. יורם הוא קצין עתיר ניסיון, אחד המפקדים הכי מוערכים ואהובים במשטרה. אין לי ספק, שיורם יצעיד את המחוז קדימה לעוד הרבה הישגים".