מתי מתחילה השבת שלך?

"השבת שלי מתחילה באווירה של אחר הצהריים של יום חמישי, ניתוק משבוע העבודה והתרגשות לקראת סוף השבוע. את יום השישי אני מקדיש למפגש עם חברי ילדות או ארוחת בוקר עם אשתי, ארוחת צהריים אצל חמי וחמותי וארוחת שישי, שבוע אצל הוריי ושבוע אצל ההורים של אשתי. זו הזדמנות למפגש בו אני נפגשים עם האחים והגיסות. לעתים רחוקות, בעיקר בחורף, אוכלים בתא המשפחתי בבית".

ניר שמואלי | צילום: הרצל יוסף

מי מכין ומה מכינים לארוחת השבת?

"במידה שארוחת השבת מתקיימת בבית, אשתי לימור דואגת לשלל המטעמים, ובכלל זה קינוח לפי בקשת הילדים. חלקי הוא בקניות וסידור השולחן. אם מתארחים, הארוחה מתבצעת על ידי הוריי או ההורים של אשתי".

מה המאכל המועדף על שולחן השבת?

"לקדושת השבת קיים מגוון של מאכלים - סלטים שונים ומגוונים, דגים מבושלים, בשר ותוספות".

הולכים לבית הכנסת?

"אנו משפחה מסורתית. אני לא הולך כדרך קבע לבית הכנסת, אולם בחגים אני הולך עם אשתי ועם ילדיי. מדי ערב מקיימים קידוש כהלכתו, כך גם בחגים על פי המסורת היהודית".

אתה מצליח לנוח בשבת?

"אני מחלק את תשובתי לשתיים. בחורף אני מצליח לנוח מאוד, בעיקר בשבת, ולעתים נוסע ליעדים מיוחדים. בקיץ אני מצליח פחות. אנחנו מאוד אוהבים לארח ולבלות עם המשפחה וחברים בבריכה או בים".

מהו בילוי השבת המשפחתי המועדף עליך?

"שבת אצל הוריי או אצל ההורים של אשתי בחיק המשפחה. זה הזמן להיפגש ולבלות עם המשפחה המורחבת, שלא תמיד ניתן לראותם במהלך השבוע. מפגש זה ממלא את כולנו ומאפשר לנו להתחיל את שבוע העבודה עם אנרגיות טובות".

זיכרון ילדות מיוחד מהשבת?

"בילדותי נהגתי ביום שישי, בתום הלימודים, לנסוע עם אחי הבכור בתחבורה ציבורית לסבא וסבתא שהתגוררו בשכונה ג' בבית קרקע עם מגוון של חיות ועצי פרי. החוויה וההתרגשות להגיע אליהם ביום שישי לקראת שבת גרמו לי אושר מיוחד. בעיקר מדובר בהכנות עם סבא וסבתא לקראת השבת שכללו את ניקיון הבית, סידור שולחן השבת, התארגנות והליכה עם סבא לבית הכנסת, ובעיקר קיום הקידוש בליל שבת".