צילום: תומר פולטין  Tomer Foltyn

אפליקציית Get-Lawyer שפיתחו סטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב לטובת התאמה מרבית בין סנגור ציבורי לעצור, זכתה במקום הראשון בגמר תחרות 'סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי 5.0' שהתקיים השבוע (שלישי) במשרדי Google בתל-אביב.

במסגרת התכנית פיתחו צוותים משולבים של סטודנטים מיזמים טכנולוגיים חדשניים לייעול שירותי המגזר הציבורי בישראל, הפחתת הבירוקרטיה ושיפור השירות המקוון לאזרח.

Get-Lawyer היא מערכת ואפליקציה ייעודית לסנגוריה הציבורית שפותחה על ידי הסטודנטים לשם מימוש הזכות החוקתית להיוועצות עם עורך-דין.

הפיתוח מבצע התאמה אופטימאלית ומהירה בין סנגור לעצור על בסיס קריטריונים כמו שפה, סוג העבירה וזמן הגעה, ומסייע לסנגוריה הציבורית באיתור המועמד המתאים ביותר לייצג את החשוד.

באמצעות האפליקציה יכולים הסנגורים הרלוונטיים למקרה לתזמן הגעה ולאחר מכן לקבל פרטים ראשוניים על העצור בטרם בואם לתחנת המשטרה. מחלקת המעצרים במחוז דרום של הסנגוריה הציבורית ליוותה את הצוות המנצח בחודשים האחרונים באפיון המערכת וכן בפיילוט משותף. 

 לצד האפליקציה המנצחת התחרו שלושה צוותים נוספים שהציגו מגוון יישומים. במקום השני זכה צוות  Tiv-Doc שפיתח אתר לבדיקת תשריטי בתים משותפים המייעל ומנגיש את תהליך הרישום בלשכות רישום הבתים המשותפים.

צילום: תומר פולטין Tomer Foltyn

הפיתוח שזכה במקום השלישי הוא Taagidli , מנוע חיפוש המקל על עבודת רשם התאגידים ומזרז את תהליך מתן שם לחברה חדשה ופתיחת העסק.

Right Now, אפליקציית מיצוי זכויות המתאימה לפונה את הזכויות וההטבות להן הוא זכאי על בסיס מילוי חד פעמי של נתונים סוציו-אקונומיים, זכתה במקום הרביעי.

אירוע הסיום של התכנית המשותפת לאוניברסיטת בן-גוריון, Google ומשרד המשפטים, התקיים במעמד שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה.