"אני רוצה לדבר רק עם לבנים": שוטרים שהגיעו לפעילות איתור נשק בלתי חוקי במרחב נגב, נתקלו על פי החשד לגזענות חמורה על ידי אחד מהתושבים במרחב.

בתאריך 18.7 מהלך חיפוש אמל"ח בבית בלקיה עפל פי צו בית משפט הגיע למקום אחיה של מחזיקת המקום אך סרב להשתתף כעד בחיפוש, יצא מהמקום והחל לשוחח עם נשוא הצו.

המעצר הבוקר. צילום: דוברות המשטרה

במהלך הפעילות, שוטר העיר לו כי הוא מפריע לעבודת המשטרה, ואז על פי החשד, ענה לו הצעיר: "אתה שוטר אתיופי כושי, אני לא רוצה לדבר איתך אני רוצה לדבר רק עם לבנים".

שוטר אחר שהיה במקום העיר לו כי יש בדבריו משום אמירות פוגעניות וגזעניות ובתשובה נענה: "אני לא רוצה לדבר עם השוטר הזה, שלא יפנה אלי", ועזב את המקום.

עם תום סיום הפעילות המבצעית הגיש השוטר תלונה בגין האמור. החשוד, תושב לקיה בן 35, אותר נעצר ויובא היום בפני שופט בחשד להעלבת עובד ציבור ועבירות ממניע גזענות או עויינות.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל היא משטרה ממלכתית ומעניקה שירות עבור כלל אזרחי המדינה. העלבת עובד ציבור ובפרט כזה הנחשד ממניע של גזענות או עויינות הנו פסול ונפעל נגדו עפ"י הכלים אותם מעמיד לרשותנו החוק מתוך כוונה להעביר מסר גיבוי חד וברור עבור אותם שוטרים שליחי ציבור העושים עבודתם נאמנה למען מרקם החיים התקין של האזרח הנורמטיבי שומר החוק".