אזרחות למופת או חובתו של לובש מדים? תחליטו אתם. מה שבטוח, סיפורו של הסוהר, רס"ר ד', מאחד מבתי הסוהר בדרום הוא לא מהשגרתיים בהם אנו נתקלים ביום יום.

בימים האחרונים הותר לפרסום כי בעת ששהה בחופשה מהמשמרת, נסע הסוהר ד' ברכבו, כאשר לפתע הבחין ברכב מאחוריו שנוסע לכיוונו בפראות. הסוהר פינה לנהג את הדרך והספיק לצפות בו פונה שמאלה בצורה חדה, תוך שהוא פוגע ברכב שנסע בנתיב הנגדי. לאחר התרחשות התאונה, הרכב הפוגע הסתובב וניסה להימלט מהמקום.

הסוהר (מטושטש) מקבל אות הערכה. צילום: דוברות שב"ס

הסוהר, שכאמור היה עד למתרחש, חסם את נתיב הנסיעה של הרכב הפוגע ואילץ אותו לעצור. לאחר מכן ירד מהרכב, הזדהה כאיש ביטחון משירות בתי הסוהר וביקש מהנהג לצאת מהרכב.

הנהג יצא החוצה ועל פי הריח שנדף ממנו, חשד ד' כי הוא תחת השפעת אלכוהול. ברכב הפוגע היו שלושה נוסעים נוספים, שיכורים גם הם. השלושה ניסו לתקוף את הסוהר, אך הוא הצליח לנטרל אותם.

בזמן שהתוקפים ניסו לפגוע בו, נמלט הנהג הפוגע עם הרכב מהמקום. הסוהר הזעיק את כוחות המשטרה וכיוון את הניידת למקום אליו פנה הנהג.

השוטרים מצאו במהירות את הנהג הפוגע, שבינתיים הספיק להחביא את הרכב ולברוח ברגל. בסופו של דבר הנהג נעצר והרכב הפוגע נמצא.

בעקבות האירוע קיבל הסוהר ג' תעודת הצטיינות ממפקד המחוז, גונדר אשר שריקי, וזכה למילים חמות מכלל סגל מטה מחוז דרום של השב"ס.

מדוברות שב"ס נמסר: "מקצוע הסוהרות מכשיר את אנשי הסגל של שב״ס לעירנות ויכולת תגובה נחושה ומהירה. שירות הציבור מתוך תחושת אחריות לשלומם וביטחונם האישי של תושבי המדינה לא עוזבת את סוהרי הארגון גם מחוץ לשעות העבודה וגם מעבר לדרישות התפקיד".