ילדה אבודה | המחשה: Shutterstock

ביום חמישי האחרון התרחש מקרה חמור באחד מבתי הספר בבאר שבע. ילדה בת שש נעלמה, בלי שאיש מאנשי הצוות הבחין בכך. היא אותרה לאחר שעתיים של חיפוש קדחתני ע"י עוברת אורח במרחק רבמבית הספר. 

הילדה, הלומדת בכיתה א', הייתה אמורה להגיע בסיום יום הלימודים מכיתתה לצהרון הפועל בכיתה אחרת בבית הספר מטעם חברת 'כיוונים', חברת לתרבות הפנאי של עיריית באר שבע. במקום להגיע לצהרון, הילדה עזבה את שטח ביה"ס ונעלמה.   

"בשעה 13:35 קיבלתי שיחת טלפון ממדריכת הצהרון, שבה היא אומרת לי ברוגע שהילדה לא נמצאת ושאלה אם אבא של הילדה הוציא אותה באותו היום מבית הספר", מתארת האם את רגעי הפחד. 

"לאחר בירור הבנתי שהילדה לא אצל האבא ולא אצל שום מכר אחר", אומרת האם וממשיכה: "תוך שתי דקות מצאתי את עצמי בבית הספר, מחפשת באטרף את הילדה בכל פינה. כמה מהמורות והתלמידים שהיו באותו זמן בבית הספר סיפרו לי גרסאות שונות למקום הימצאה של הילדה שלי. לאחר שעתיים של גיהנום, בהן גם עירבתי את המשטרה והחלו חיפושים, התקבלה שיחה מנערה כבת 15 שמצאה את הילדה באזור שכונה ד', מרחק של כשעה וחצי הליכה מבית הספר".

האם הכועסת טוענת שמדובר בחוסר אחריות משווע. "אין לי מילים לתאר את הביזיון, הרשלנות וחוסר האחריות של כל המעורבים במקרה".

מחברת 'כיוונים' נמסר בתגובה: "ראשית, צר לנו על המקרה החריג, שלא היה צריך לקרות. לצערנו, התלמידה יצאה מבית הספר בסוף יום הלימודים. עם המעבר לצהרון, בעת בדיקת הנוכחות, לכשהתברר כי הילדה לא הגיעה, החלו לחפש אותה בסביבת בית הספר תוך עדכון האם. כל המערך החינוכי של בית הספר וצוות הצהרונים, ליווה את המשפחה לאורך כל האירוע ולאחריו. לאור המקרה החריג הוסקו מסקנות וחודדו ההנחיות בקרב הצוותים החינוכיים ובקרב התלמידים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג שאסור שיקרה. תתבצע בדיקה מעמיקה של פרטי המקרה בשיתוף עם חברת כיוונים, המפעילה את הצהרון, יוסקו מסקנות ויחודדו הנהלים".