רוססו בצלבי קרס והושארו מתחת לגשר בשכונת רמות. צילום: מתוך הרשתות החברתיות

פוסט בפייסבוק ודיווחים שהגיעו היום (שבת) למשטרה הביאו לפתיחה בסריקות ועיכוב חשוד בהתעללות בחמורים אשר רוססו בסמלי צלב קרס והושארו מתחת לגשר, באזור שכונת רמות בבאר שבע.

שוטרים שיצאו למקום לא איתרו את החמורים ופתחו בסריקות נרחבות. לאחר זמן אותרו החמורים בשטח מרעה סמוך לאצטדיון העירוני בבאר שבע והם הועברו להמשך טיפולו של הווטרינר העירוני. עוכב חשוד, תושב תל שבע כבן 40, אשר טען כי אלו החמורים שלו.

"משטרת ישראל רואה בחומרה רבה פגיעה בבעלי חיים ועם התקבל הדיווח פעלה על פי חוק וכצו מוסרי על מנת לאתרם ולהביא למיצוי החקירה".

שאר אירועי סוף השבוע בבאר שבע והנגב:

שישי
פעוט כבן שנה נכווה מקפה רותח שנשפך עליו בביתו באופקים. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו לבית החוילם סורוקה בבאר שבע את הפעוט במצב בינוני עם כוויות בפלג גופו העליון. מוטי טהרני, חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע רפואי ראשוני, סיפר: "לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו לפעוט הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא סובל מכוויות בפלג גופו העליון".

שני פצועים בדקירות בשכונה י"א. ביום שישי בשעה 18:07 התקבל דיווח במוקד  מד"א במרחב נגב על קטטה ברחוב רחבת הרב עוזיאל בשכונה י"א בבאר שבע. מהמקום פונו שני פצועים, בהם גבר כבן 57 במצב קשה עם פציעה בפלג גופו העליון וגבר כבן 40 במצב בינוני עם פציעה בגפיים. כוחות משטרה בגיעו לזירה ומתחקור ראשוני עלה חשד כי הפציעות נגרמו כתוצאה מאירוע פלילי. נפתחה חקירה.

שבת
צנחן התרסק בשטח פתוח מחוץ לבאר שבע. בשעה 14:11 התקבל דיווח על צנחן שהתרסק בשטח פתוח מערבית לבאר שבע. מסוק מד"א שמוצב בשדה תימן הוזנק למקום ולאחר טיפול רפואי בשטח פונה לסורוקה גבר בשנות ה-20 לחייו, במצב בינוני עד קשה עם פגיעה רב מערכתית.

בולען שנפער בכביש 90 בים המלח. צילום: דוברות המשטרה

חסימת כביש 90 עקב בולען שנפער בכביש. שוטרי משטרת התנועה חסמו הערב (שבת) את תנועת כלי הרכב בכביש 90 לשני הכיוונים, בקטע שבין אזור מלונות ים המלח למחסום דרגות, עקב בולען שנפער על הכביש. צוותי עבודה של נתיבי ישראל הגיעו למקום לטיפול בתשתית. ציבור הנהגים מתבקש לבחור בדרכים חלופיות ולהישמע להוראות השוטרים בנקודות החסימה.