הגננת המחליפה חזרה לעבוד כרגיל. אילוסטרציה: שאטסטוק

הורים הגישו תלונה על גננת, והיא תחזור לעבודה כרגיל. אליאור מלכה, תושב אופקים, אב לילדה בת 4, לא שלח היום (שני) את בתו לגן העירוני. הוא לא מתכוון לשלוח אותה גם מחר, בגלל שלטענתו הגננת המחליפה נהגה כלפיה באלימות ולמרות זאת הוחזרה לעבודתה.

בפוסט חריף וזועם שהעלה היום בפייסבוק כתב מלכה: "אתמול, במהלך יום עבודה, קיבלתי הודעה מאחת האימהות בגן שהגננת המחליפה בגן של ילדתי בת ה-4, ניערה אותה בחוזקה, טילטלה וצרחה עלייה ולסיום גם דחפה אותה עד שכמעט נפלה. את הדברים הללו לא ראיתי בעיניי, אלא אחת האימהות שהייתה בתוך הגן ללא תשומת ליבה של הגננת. כאשר הגננת שמה לב שהאמא צפתה בהכל היא פשוט נבהלה והסתגרה".

"אני הגעתי לקחת את ילדתי יחד עם אשתי ופנינו לתחנת המשטרה להגיש תלונה כנגד הגננת".

בעקבות הדברים ופרסום הפוסט התקיימה היום בצהריים פגישה בלשכת ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, יחד עם נציגי ועד ההורים של הגן, יו"ר הוועד העירוני ומפקחת מטעם משרד החינוך.

מעיריית אופקים מסרו בסיום הישיבה כי "מדובר באירוע חריג שנבדק על ידי משטרת ישראל ומשרד החינוך, בתלונות הדדיות. הובהר כי המשך הטיפול הינו באחריותו של משרד החינוך, שהוא הגוף המוסמך במקרה זה. בסיום הטיפול ולאור ההחלטות שתתקבלנה במשרד החינוך, יקיים מינהל החינוך של עיריית אופקים הערכת מצב מחודשת, בשיתוף ההורים". 

התגובה הזאת לא מספקת את מלכה, שסיפר בשיחה עם מיינט באר שבע כי הוא לא מתכוון לשתוק: "זה מרתיח שהיא חוזרת לעבוד כרגיל. מדובר בגננת שלפי מה שידוע לי התלוננו עליה בעוד גנים בעיר, יש הרבה בעיות בטיחות בגן עוד מתחילת השנה, ובכל זאת היא מקבלת גיבוי ממפקחת משרד החינוך. למה מחכים, שיקרה חלילה אסון בגן?"

בוועד הורי הגן סיכמו את הפגישה בצורה חיובית יותר: "כרגע, בגלל שהמשטרה מעורבת אין להם (לעיריית אופקים, מ.ב.ש) הרבה מה לעשות. בשעות אלו נבדקת האופציה להשעות את הגננת עד סיום החקירה. הצפנו את כל הנושאים שלא מטופלים מתחילת שנה והבהרנו שאנחנו דורשים אנשי צוות איכותיים ואחראיים ומוסמכים לשמור על ילדינו".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי "הגננת דוחה על הסף את הטענה. הואיל והוגשה תלונה הדדית במשטרה, נמתין לממצאי החקירה ונשקול המשך צעדינו".