החלטת הנהלת בית הספר התיכון מקיף ו' בבאר-שבע, לפיה חולצות התלבושת האחידה של תלמידי בית הספר יהיו בשלושה צבעים בלבד, שחור, לבן ואפור, עוררה השבוע סערה בקרב קבוצת הורים.

ההורים מתנגדים להחלטה ומבקשים להחזיר את הנוהל הקודם, לפיו חולצות בית הספר יהיו בכל הצבעים כבעבר, כשהן נושאות את סמל בית הספר.

ההחלטה בדבר הגבלת צבע חולצות התלבושת האחידה, כך התברר מבדיקת "מיינט באר שבע", התקבלה בהסכמה גורפת של ועד ההורים של בית הספר בשיתוף מועצת התלמידים.

תיכון מקיף ו'. צילום: הרצל יוסף

למרות זאת, התברר שחלק מהורי התלמידים מתנגדים לאותה החלטה והעלו את טענותיהם באמצעות הרשת החברתית. "עד כה", נטען בפוסט שפורסם השבוע בפייסבוק, "היה נהוג, כמו בכל בתי הספר בבאר-שבע, שאפשר היה לבוא בכל הצבעים והעיקר שיהיה על החולצות סמל בית הספר. מה הילדים שבכיתות המתקדמות אמורים לעשות? לזרוק את החולצות בצבעים אחרים למרות שהן טובות? לא חבל? זה לא שווה ערך לכסף יקר שאין להורים? ההחלטה נובעת מהליך לא הוגן".

הרקע להחלטת הנהלת בית הספר נעוץ בכך שלפני שנה התקבלה החלטה בשיתוף פעולה של הנהלת בית הספר עם ועד ההורים, לפיה יתאפשר לתלמידים להגיע לבית הספר עם קפוצ'ונים הנושאים מדבקה של סמל בית הספר, במקום חולצות, אך נוכח העובדה שהתלמידים הגיעו לבית הספר עם קפוצ'ונים וחולצות של מותגי שונים, מה שיצר, לטענת ועד ההורים, פערים בין התלמידים.

לאור זאת, הוחלט על חזרה לחולצות התלבושת האחידה בצבעי שחור, לבן ואפור הנושאות את סמל בית הספר.

יו"ר ועד ההורים של בית הספר מקיף ו', אבי גיא, אמר בתגובה: "אנחנו מגבים את החלטת מנהלת בית הספר בנושא הזה. מה שקרה אשתקד זו היתה התרופפות של משמעת בקרב התלמידים. תלמידים הגיעו לבית הספר עם חולצות מותגים. זה יצר פער בין התלמידים. זה פגע במסגרת החינוכית של בית הספר. ההחלטה הנוכחית בדבר צבעי החולצות התקבלה במשותף עם ועד ההורים ועם מועצת התלמידים. לא היה כאן שום מחטף. המתנגדים הם קומץ של הורים שיש להם משהו נגד בית הספר".

מהנהלת בית הספר נמסר, כי "הנהלת בית הספר תקיים ישיבה עם ועד ההורים ונציגות התלמידים  ותעשה חשיבה מחודשת לטובת העניין מכל זוויות הראייה. טובת התלמידים, ביטחונם ושלומם עומדים לנגד עינינו".