הירייה האחרונה: במשך שנים שימש המטווח העירוני בבאר־שבע הממוקם במערב העיר סמוך לקאנטרי קלאב ולבית הספר הטכני, כמתחם אימונים, אלא שהשכונות החדשות שנבנו במהלך השנים והקירבה של המטווח לאזור מגורים, הובילו לתלונות רבות מצד תושבים, הן בשל הסכנות הנשקפות להם והן כתוצאה מרעשים בלתי נסבלים.

תלונותיהם של התושבים לא נפלו על אוזניים ערלות והוחלט על הפסקת פעילותו של המטווח והריסתו. לצורך ההריסה אושר תקציב של 350 אלף שקל. "המטווח מהווה מפגע רעש גדול", נאמר בישיבת ועדת הכספים שהתקיימה לפני כשבועיים.

המטווח העירוני. טרם אותר אתר חלופי | צילום: הרצל יוסף

בשלב זה מסתפקים בעירייה "במטווחים פרטיים" שהוקמו כתחליף למטווח העירוני שכאמור ייהרס, בשל העובדה שלא נמצא עד עתה אתר מתאים להקמת מטווח חלופי. "אנחנו מנסים למצוא אתר אבל טרם מצאנו", נאמר בישיבה מפי גורמי העירייה.

בשלב זה נבדקת אפשרות לשתף פעולה עם רשויות אחרות בסמוך לבאר־שבע בהפעלת מטווח, ושמה של המועצה האזורית בני שמעון עלה כאחת האופציות.

ומה אומרים התושבים? תושב נאות לון המתגורר מאות מטרים מהמטווח העירוני, מברך על החלטת העירייה. "חשוב מאוד שהעירייה קשובה לתושבים, זה היה מפגע שמאוד חששנו ממנו, אני שמח שסוף סוף נוכל להיות רגועים ללא מטרדים וחששות מיותרים".