יש לכם רעיון לפיתוח מוצר, או לשירות חדשני? אם התשובה חיובית, אתם מוזמנים להפגין את כישוריכם במסגרת הקמת מתחם סטרטאפיסטים חדש בבאר-שבע.

צילום: ShutterStock

לאחרונה זכתה העירייה בהקמת והפעלת מתחמי עבודה משותפים ליזמים במסגרת 'קול קורא' של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. המתחם יוקם בספרייה העירונית ומיועד לצעירים שמגיעים לעיר לפרקי זמן קצרים, מפתחים את הסטארט-אפ ומקדמים בכך רעיונות לשיווק ופיתוח.

רוב תקציב ההפעלה, בסך 400 אלף שקלים, הינו מענק של המשרד לפיתוח הנגב והגליל והיתרה, בסך 223 אלף שקלים, היא השתתפות של העירייה. על הקמת המתחם (ככל הנראה בלובי של הספרייה) תקבל העירייה מענק בסך כ-800 אלף שקלים.

"אנחנו נאפשר לחבר'ה הצעירים להגיע ולפתח את הרעיונות שלהם", הצהירה מנכ"לית העירייה, אבישג אבטובי, בעת אישור המענקים. לדבריה, העירייה רואה חשיבות גדולה בפיתוח הסטארט-אפ בעיר שנותן הזדמנות לצעירים להגשים רעיונות ותכניות וגם אפשרויות לתעסוקה.

יש לציין כי בעיר פועל מרכז סטארט אפ על שם קהילת מונטריאול שנותן ייעוץ והכוונה לצעירים ולעולים חדשים במגוון תחומים כגון: השכלה, תעסוקה ומעורבות חברתית. למרכז מגיעים כ-6,000 משתתפים בשנה, שנוטלים חלק בפעילויות השונות.