כחלק מפעילות המרכז הרפואי סורוקה לשמירה על איכות הסביבה, הוחלט על הקמת מערכת סולארית שתאפשר ייצור אנרגיה נקייה וחיסכון בשימוש בחשמל ובעלויות הכרוכות בו, היתרון: בית החולים ייצר לעצמו חשמל. 

צילום: רחל דוד, סורוקה

טקס חנוכת השדה הסולארי בסורוקה התקיים לאחרונה על הגג של בניין היולדות הותיק. גגות גדולים מתאימים להקמת מתקנים סולאריים לייצור חשמל עצמי, ובמסגרת הפרויקט, הוקם מתקן הסולארי על שטח של כ-2,000 מ"ר בהשקעה כוללת של 600 אלף ש"ח.

ייצור החשמל הסולארי הינו במקביל לצריכת החשמל מחברת החשמל. פעולה זו היא  חלק משורת פעילויות במרכז הרפואי לשמירה על איכות הסביבה לרבות- התקנת תאורה חסכונית, מחזור פסולת רפואית ושימוש בגז טבעי.

גדי כהן, סמנכ"ל, ראש החטיבה לתשתיות ולוגיסטיקה שירותי בכללית: "כארגון הבריאות הגדול והמוביל בישראל, התוותה הכללית מדיניות אסטרטגית לשימוש מושכל ואחראי במשאבי טבע וליצירת ערך על ידי הרחבת השפעת סביבתיות חיובית. הכללית רואה בתחום הסביבה  חלק אינטגרלי בקידום איכות חייהם ובריאותם של מטופליה, עובדיה וכלל תושבי המדינה" 

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה הוסיף ואמר כי "סורוקה הוא בית החולים הראשון בכללית שבו נחנך שדה סולארי. הקמתו היא חלק ממכלול פעולות למען הסביבה של בית החולים שחרט על דגלו לשמור על איכות הסביבה, כחלק ממהלך כולל בכללית. שימוש מושכל במשאבי טבע חוסך בעלויות אנרגיה ומפחית את הזיהום הסביבתי למען כולנו. פעולות למען עולם פחות מזהם ויותר ירוק הן תרומה  לנו, לילדינו ולנכדינו".