העמוד שקרס במרכז גילת. "נמנע אסון בנס". צילום: אריק ציונסון

עמוד בטון קרס היום (חמישי) בצהריים במרכז גילת בשכונה ד' בבאר שבע. בנס איש לא נפגע. לפני למעלה מחודש פנה למוקד העירוני אריק ציונסון, בעל עסק לחומרי בניין מרחוב אליהו הנביא, והתלונן והתריע כי קיימת סכנה שהעמוד יקרוס.

"חזרתי והתרעתי ואמרו שיחזרו אליי ולא חזרו", מספר ציונסון למיינט באר שבע. היום כשהתקשר שוב למוקד, קיבל לדבריו תשובה שאחרי פנייתו הראשונה נשלח למקום מהנדס שבדק וקבע שאין צורך לטפל בעמוד.

ציונסון מתאר בפנינו את האירוע שבו נפל עמוד הבטון: "בדיוק חזרתי לעסק ולפתע שמעתי בום, הסתובבתי וראיתי את עמוד הבטון על הרצפה, ממש מטר מהעמוד עמדה עמדה משפחה, הורים והבת שלהם. נמנע אסון ובנס איש לא נפגע. חזרתי והתרעתי שהעמוד עומד לקרוס ולבסוף זה קרה".

צפו - העמוד מתנדנד ברוח:

העמוד אחרי שקרס:

ציונסון פרסם את תמונות העמוד שקרס בפוסט בפייסבוק בו כתב: "לפני חודש ושבוע התרעתי על הסיכון, בא מהנדס עירייה וחתם שאין צורך בחיזוקים. היום ב-10:30 בבוקר התרעתי גם כן בוואטסאפ לנציג עירייה שאפילו לא התייחס!!! 
היום בשעה 14:00 קרס העמוד בטון במשקל של שלושה טון לפחות וליד פחות ממטר אחד משפחה שלמה, אבא אמא ובת. במזל של אותו המהנדס אף אחד לא נהרג!!! וככה כל המדינה שלנו מתנהלת!!! לפטר את האחראי למחדל הזה!!!! יושבים ומקבלים קביעות ומשכורות עתק ובשביל מה?!".

התריע על המסוכנות. צילום: אריק ציונסון

כך העמוד נראה מקרוב. צילום: אריק ציונסון

דובר עיריית באר שבע אמנון יוסף מסר בתגובה: "ראשית חשוב להדגיש כי מדובר בעמוד דקורטיבי ולא עמוד תומך. אכן, בעקבות פניה למוקד העירוני נערכה בדיקה במקום והועברה להמשך טיפול של הגורמים המקצועיים. כתוצאה ממזג האוויר הקשה שפקד היום את באר שבע והאזור קרס העמוד. מיותר לציין שלא היו נפגעים ולא נגרם נזק מלבד נפילת העמוד הדקורטיבי. העירייה תדאג לטפל בפינוי העמוד ולהציב במקומו עמוד חלופי".