צילום: דניאל כהן

תושבי הרחובות בצלאל ואיינשטיין בשכונה ב' התעוררו הבוקר (ראשון) להשחתת כ-60 צמיגי רכביהם החונים בסמיכות לביתם. במהלך הלילה, נוקבו בין 2-4 צמיגים במרבית הרכבים שעמדו במקום, והבוקר במקום לצאת לעבודה ולפזר את הילדים בקייטנות, עסקו התושבים בניחום הדדי ובעיקר בבדיקה מול חברות הביטוח לגבי עלויות תיקון הנזק.

"אני תושב באר שבע ומתגורר כאן בשכירות עם בת הזוג שלי", מספר רן, תושב רחוב איינשטיין. "הבוקר היא תכננה לנסוע לירושלים וכאשר היא יצאה מהבית היא הבחינה בשני צמיגים מפונצ'רים ברכב שלנו. בהתחלה חשבנו שאולי מדובר בצירוף מקרים, אבל מיד הבחנו שישנם עוד רכבים עם נזק דומה והבנו שמדובר בנזק מכוון. למזלנו, בגלל שההורים שלי מתגוררים בעיר היא נסעה עם הרכב שלהם ואני נשארתי כאן לטפל בעניין", הוא מסביר.

לדבריו, ההערכה הראשונית שלו קשורה לחוסר המעש שקיים בעיר בקרב בני הנוער. "אני משער שמדובר בילדים בעיצומו של החופש הגדול שחיפשו קצת אקשן והפגת השעמום, אבל אני לא באמת יודע" הוא מסכם.

במהלך הסיור במקום פגשנו גם את ספיר, דיירת נוספת ברחוב איינשטיין, שרכבה ניזוק בכל ארבעת הצמיגים שלו. "בעלי יצא לעבודה בסביבות השעה 08:30 והבחין בכל הצמיגים המפונצ'רים ברחוב. הוא מצא דרך לנסוע לעבודה ואני נשארתי בבית לטפל בכל העניין הזה. אני מנסה לחשוב מה עבר בראש למי שעשה את הדבר הזה. להגיע ב2-3 לפנות בוקר, לעשות נזק של אלפי שקלים ולהמשיך את היום שלך כאילו שום דבר. התחושות מתסכלות מאוד, חוסר האונים מוחלט בעיקר מצד המוקד העירוני שלא עונה לנו".

צילום: דוברות המשטרה

ממשטרת ישראל מרחב נגב נמסר בתגובה:

"היום לפנות בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אדם חשוד ברח' איינשטיין/שח"ל ורחובות סמוכים בבאר שבע. שוטרים שהגיעו למקום פתחו בסריקות ועצרו בשעת מעשה חשוד כשהוא מנקב צמיגי רכב. השוטרים תפסו מידו את הסכין, לשאלתם ענה כי השכנים עצבנו אותו ולכן ניקב את הצמיגים. החשוד, תושב העיר בן 29, יובא לבימ"ש השלום בבאר שבע. משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל פגיעה ברכוש ופועלת להרחיק את החשודים בעבירות אלו מהמרחב הציבורי. כך נמסר מהמשטרה.  "אנו פונים לציבור לסור לתחנת המשטרה ולדווח אודות חשד לניקוב צמיגי רכב באזור הרחובות שנמסרו בהודעה".