לא פחות מ 24 ראשי רשויות מקומיות מכל רחבי הארץ חתמו על האמנה להקמת נמל התעופה בנבטים, נמל שעתיד להביא לכ-28 אלף משרות לתושבי הנגב.

ראשי הרשויות התכנסו השבוע (יום ב') בבניין עיריית באר-שבע בכדי לתכנן את המשך הפעילות וחתמו על האמנה להקמת הנמל הבינלאומי בנבטים, במקום ברמת דוד בצפון.

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ' אמר בכנס, כי "אם מדינת ישראל באמת מתכוונת להקמתו של נמל תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג, זה יכול להיות רק בנבטים, לא בשום מקום אחר".

לדבריו, "הסוגיה הביטחונית חשובה, אך פתירה, כל היתרונות הם של נבטים. נפגשתי עם מפקד חיל האוויר לשעבר, עמיר אשל, ביקשתי ממנו, אל תטילו וטו, ללא שתגדירו מה המחיר. אל תגידו 'לא יוקם בנגב', כי זה לא התפקיד שלכם. זה לא צבא שיש לו מדינה, אלא מדינה שיש לה צבא".

לאחרונה הצטרפו רשויות רבות במרכז הארץ לקריאה להקים את שדה התעופה בנגב משהתברר שהקמתו בדרום תיקח פחות משנתיים, זאת לנוכח העובדה שהשדה בנבטים בנוי, מוכן ומאושר בתכנית המתאר הארצית כשדה תעופה בינלאומי אזרחי.

לזאת מצטרפת העובדה שבצפון ייקח יותר מעשור להקימו, אם בכלל יתאפשר הדבר לנוכח ההתנגדויות הרבות. בנוסף, פערי העלות בין האתרים, כאשר בצפון העלות גבוהה משמעותית, מצביעים על נבטים כאתר המועדף.  

החותמים. צילום: מטה המאבק הלאומי להקמת נמל תעופה בנבטים

מימין לשמאל בתמונה: רמדאן אלסייד-סגן ראש מועצה אזורית אל קסום, אבי שגב-נציג ראש העיר דימונה, אריה אברהם-סגן ראש מועצה מקומית ירוחם, חאבס אלעטאונה-ראש מועצה מקומית חורה, שמעון בוקר-סגן ראש עיריית באר שבע, יוהן אטלן-מנכ״ל מועצת הנגב, אבי סמוביץ׳-סגן ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל, ניסן בן חמו-ראש עיריית ערד, ערד דורון-ראש מועצה אזורית רמת הנגב, אייל בצר-ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל, ניר זמיר-ראש מועצה אזורית בני שמעון, רוביק דנילוביץ׳-ראש עיריית באר שבע, אחמד אל אסד-ראש מועצה מקומית לקיה, עופר בן אליעזר-ראש מועצה מקומית רמת ישי, שמעון מזוז-ראש מועצה מקומית מיתר, טל אל-על-סגן ראש עיריית באר שבע, עידו גרינבלום-ראש מועצה מקומית טבעון.