הנחיות פיקוד העורף

ההסלמה במצב הביטחוני בדרום תשפיע גם מחר על הלימודים באזור. על פי הנחיית פיקוד העורף לא יתקיימו גם מחר (שני( לימודים בכל מרחב הנגב עד 40 ק"מ מרצועת עזה. ההנחייה כוללת את באר שבע, אופקים, נתיבות, רהט ואת יישובי עוטף עזה.

ממועצה אזורית מרחבים נמסר: "מחר יום שני 6.5.19 לא יתקיימו לימודים במרחבים (פעוטונים, גנים, בתי ספר). בחינוך מיוחד: לא יהיו הסעות ואין לימודים. באשר לבגרות באזרחות שהיתה אמורה להתקיים מחר- משרד החינוך יאפשר לגשת במועד חלופי נוסף שיפורסם בנפרד. המחנכות בקשר עם התלמידים. האיסור על עבודות חקלאיות תקף רק ליישובי העוטף, עד 7 ק"מ. במרחבים אין הגבלה על עבודות חקלאיות".

מעיריית באר שבע נמסר: "בהתאם להנחיות פיקוד העורף מחר לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך, הרווחה והפנאי לרבות החינוך המיוחד. לילה טוב ושקט". 

גם במוסדות להשכלה גבוהה לא יתקיימו מחר לימודים: "לאור המצב הביטחוני והצו עליו חתם רוה"מ נתניהו להגנת העורף ל-48 שעות, מכללת קיי בבאר שבע תהיה סגורה מחר, יום שני, 6.5.19 לכל פעילות. לא יתקיימו לימודים או עבודה מכל סוג שהוא".

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר: "בהערכת מצב שנערכה בשיתוף פיקוד העורף הוחלט כי לא יתקיימו לימודים (לרבות בחנים ובחינות) באוניברסיטת בן-גוריון (בקמפוסים בבאר שבע בלבד). לימודים קליניים בפקולטה למדעי הבריאות יתקיימו כרגיל בבתי החולים בבאר שבע וברמת החייל בלבד. עובדי האוניברסיטה מתבקשים להגיע לעבודה כרגיל (נא לעקוב אחרי הודעות אגף משאבי אנוש בנדון)".

ממכללת 'סמי שמעון' נמסר: "בהמשך להערכת מצב והנחיות פיקוד העורף לא יתקיימו לימודים (לרבות בחנים ומבחנים) גם ביום שני 6.5.2019 בקמפוסים אשדוד ובאר שבע. העובדים מתבקשים להגיע לעבודה כרגיל".