בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני בדרום, פיקוד העורף בהתייעצות עם הרשויות המקומיות החליטו לא לקיים מחר לימודים בכל מוסדות החינוך. ההחלטה כוללת את כל יישובי הדרום בטווח של עד 40 ק"מ מגבול הרצועה. 

מעיריית באר שבע נמסר: "לאחר הערכת מצב שקיימנו עם פיקוד העורף הוחלט שלא יתקיימו הלימודים מחר, יום ראשון ה-5/5, בכל מוסדות החינוך בעיר באר שבע. לילה טוב ושקט".

רוביק דנילוביץ בישיבה עם נציגי פיקוד העורף. החליטו על ביטול הלימודים. צילום: עיריית באר שבע

גם באוניברסיטת בן גוריון בנגב לא יתקיימו מחר לימודים. "בהתאם להנחיות פיקוד העורף, בשל המצב הביטחוני בדרום הארץ הלימודים באוניברסיטת בן גוריון לא יתקיימו מחר יום ראשון", נמסר מהאוניברסיטה, "עם זאת העובדים יתייצבו לעבודה כרגיל. ציבור הסטודנטים והעובדים מתבקשים לעקוב אחר העדכונים נשוטפים באתר האוניברסיטה, בפייסבוק ובמאס-מייל".

במכללת 'סמי שמעון' גם בוטלו הלימודים: "בהמשך להערכת מצב והנחיות פיקוד העורף, לא יתקיימו לימודים (לרבות בחנים ומבחנים) ביום ראשון 5.5.2019, בקמפוסים באשדוד ובבאר שבע של מכללת SCE. העובדים מתבקשים להגיע לעבודה כרגיל. הסטודנטים והעובדים מתבקשים לעקוב אחר עדכונים והנחיות שיופצו באמצעות הדוא״ל, אתר המכללה ומסרונים בנוגע ללימודים וככל שיהיו הנחיות נוספות. שבוע טוב ושקט". 

הערכת מצב במרחבים. צילום: מועצה אזורית מרחבים

גם במכללת קיי לא יתקיימו מחר לימודים. "בהוראת פיקוד העורף ועיריית באר שבע לא יתקיימו מחר לימודים במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע", נמסר מהמכללה.

עיריית נתיבות החליטה לא לקיים לימודים מחר בכל מוסדות החינוך בעיר, הן בחינוך הפורמאלי והן בחינוך הבלתי פורמאלי כולל מסגרות החינוך המיוחד. כמו כן, גם מסגרות לבעלי מוגבלויות מעל גיל 21 ומרכזי יום לאזרחים ותיקים תהיינה סגורות בנתיבות.

לימודים לא יתקיימו גם באופקים, בלהבים, ובעומר ובישובי הסביבה. ראש מועצת עומר, פיני בדש אמר: "אנו מחזקים את צה"ל וכוחות הביטחון ובטוחים כי ידעו להשיב את השקט והרגיעה למדינת ישראל בכלל ולעוטף עזה בפרט".

גם בבני שמעון לא יתקיימו מחר לימודים. "לאחר הערכת מצב במועצה האזורית בני שמעון ובהתאם להנחיות פיקוד העורף, מחר, יום ראשון 5.5, לא יתקיימו לימודים בכל מערכות החינוך בבני שמעון: גיל רך, בתי הספר, חינוך חברתי וחוגים", נמסר מהמועצה.