צילום: סח"י

צעירים מבאר שבע ומרחבי הנגב השתתפו אתמול (ג') בחלוקת פרחים במלאת 30 יום למותו של סלומון טקה ז"ל.

מאות נערים ונערות מארגון סח"י (סיירת חסד ייחודית) יצאו לשכונות בכל רחבי הארץ, ייקראו לאחדות העם ולא לפירוד.

נאור עזרה, בן 27, מתגורר עם אשתו בבאר-שבע וסטודנט להנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון, אומר שהרעיון שעמוד מאחורי היוזמה של סח"י "הוא הידיעה שהדבר הכי גדול בעולם זה לעשות טוב למישהו.

צילום: סח"י

סח"י יוצאים היום שוב לרחובות בדרום ובכל הארץ כדי להעביר את המסר הזה. זה מה שמניע אותנו לפעילויות שאנחנו מארגנים כל השנה, וזה מה שמניע אותנו היום כשאנחנו מציינים 30 יום למותו של סלומון טקה. אנחנו מתקבצים בכל שבוע", מספר נאור עזרא, "נערים בגילאים שונים ומכל הקבוצות באוכלוסיה רק בשביל לגרום לאדם אחר אושר וכדי לקדם אחדות בחברה הישראלית. לפחות ערב אחד בשבוע אנחנו מפנים בשביל לא לחשוב על עצמי או על הלימודים, אלא להיות שם בשביל מישהו אחר בחברה הישראלית".

הרב הראשי של קהילת אתיופיה בבאר-שבע, הרב אליעזר מנגשה, יצא בקריאה לפיוס ואחדות ועודד את בני הנוער להשתתף בחלוקת פרחים: "צריך לדבר בפרחים ולא להפיץ שנאה", אמר הרב מנגשה למיינט באר שבע.

"לדבר שלום זה מה שמנחה אותנו, דרך ארץ ואחדות כי אנחנו עם אחד. פנינו תמיד להידברות" אמר הרב. מנכ"ל ארגון סח"י, אברהם חיון, אמר: "אחרי האירועים הכואבים והתמונות הקשות מהחודש האחרון, בני הנוער של סח"י שמאמינים בנתינה וראיית האחר ככלי לשיפור החברה, יוצאים לרחובות, אך הפעם כדי להפגין סולידריות ולהלחם בשנאת חינם. בני הנוער יחלקו מים, פרחים ואיגרות מיוחדות בצמתים ובמרכזי הערים כדי להזכיר לציבור כולו שכולנו כאן אחים".