כתב אישום הוגש נגד מוחמד בן סלימאן סמואיל (25) תושב באר שבע, שעל פי הנטען נכנס ב-28 למאי 2019 לסניף בנק מזרחי טפחות בשדרות חן בערד ושדד אותו תחת איומי אקדח כשהוא מחזיק  בני ערובה. בנוסף הגישה הפרקליטות בקשת מעצר עד לתום ההליכים הפליליים נגדו, ופרטים חדשים נחשפו.

שוד בערד. צילום: הרצל יוסף

לפי המתואר בכתב האישום ההחלטה לשדוד את הבנק גמלה בראשו של הנאשם בשל חובות כספיים. הוא הגיע לבנק סמוך לשעה 13:30, קרוב לשעת הסגירה, כשהוא נוהג ברכב הקאדילק, וכשהוא מצויד באקדח חצי אוטומטי שנגנב מבית פרטי בישוב אורנית.

בהגיעו לבנק הוא ניגש למשרד אחת העובדות, ביצע מולה פעולות בנקאיות שונות, ובסיומן היא הובילה את הנאשם אל היציאה. הוא יצא מהבנק, כשבאותה עת הבנק כבר נסגר ונכחו בו רק סגן מנהל הסניף ושתי עובדות בנק.

מיד לאחר מכן, חזר הנאשם וביקש להיכנס בשנית לבנק, תוך שהוא טוען כי נזקק למספר אסמכתאות נוספות. אחת העובדות הכניסה אותו, ואז פנה למשרדו של סגן מנהל הבנק, שלף את האקדח, דרך אותו, כיוון אליו ואיים עליו. הוא הניח על שולחנו דף ובו סכומי כסף ומספרי חשבונות של אנשים שונים להם היה חייב כספים, ואיים עליו כי אם לא יבצע העברות כספים הוא יירה בו.

אז קרא הנאשם לעובדות הבנק, דרש מהן להיכנס אל משרד המנהל, ולסגור את הדלת, והכל כשהוא אוחז בידו באקדח ומכוונו לעבר ראשו ובטנו. העובדות המבוהלות מילאו אחר הוראות הנאשם. תחת איומיו בוצעו העברות כספים בסך כולל של כ- 4,560,000 שקלים. 

שוד בערד. צילום: הרצל יוסף

בשלב מסוים בעודה מבצעת את העברות הכספים ניצלה אחת העובדות את ההזדמנות והזעיקה עזרה באמצעות שליחת הודעות דואר ממוחשבות למכותבים שונים. במקביל הגיעו כוחות משטרה אל הבנק. אחד השוטרים חייג אל משרד המנהל, וביקש לשוחח עם הנאשם, שאמר לו בטלפון: "אם מישהו נכנס אני יורה בו, תנו לי 10 דקות וכולכם בחיים".

לאחר שהנאשם נוכח כי בוצעו העברות הכספיות כפי שדרש, ביקש לחייג לשוטר, ואז איפשר לו להיכנס אל הבנק ללא נשק ואפוד, והוא נכנס ועצר את הנשק. 

נכון למועד הגשת כתב האישום, הכולל סעיפי שוד, אחזקת נשק וכליאת שווא, טרם הוחזרו כל הכספים שנגנבו.