זייפו קפה של מותג מוכר. צילום: דוברות מג"ב

מכונות לקלייה, טחינה ואריזה, וטונות של פול קפה נמצאו אמש (שני) במהלך פשיטה של בלשי משמר הגבול על מחסן במושב זמרת שבמועצה האזורית שדות נגב, בו אותר מפעל לזיוף קפה. ככל הנראה, כך על פי חשד המשטרה, תכננו החשודים שנעצרו למכור את שקיות הקפה המזויף כבר למחרת היום.

מידע מודיעיני הוביל את בלשי מג"ב למבצע חיפושים באחד המשקים שבמושב זמרת, שם פעל מפעל לייצור וזיוף קפה. בפשיטה על המחסן אותרו שלושה חשודים, בהם שני חשודים שנעצרו בחודש מרץ אשתקד בחשד לזיוף וייצור של אותו מותג קפה במפעל לא חוקי שהקימו במושב סמוך לאשקלון. נגד השניים עוד מתנהל הליך פלילי על החשדות מאשתקד.

טונות של פולי קפה. צילום: דוברות מג"ב

הציוד הוחרם. צילום: דוברות המשטרה

על פי החשד, חברו השניים לחשוד השלישי בפרשה, תושב המועצה האזורית שדות נגב, ויחד הם זייפו וייצרו את מותג הקפה במטרה למכור את שקיות הקפה לחנויות. בחיפוש במפעל נמצאו מכונות לקלייה, טחינה ואריזה של קפה בשווי של מאות אלפי שקלים, מאות ק"ג של קפה טחון לפני אריזה, טונות של פולי קפה שיובאו מחו"ל ואלפי שקיות קפה מזויפות.

הציוד הוחרם ושלושת החשודים, תושב המועצה האזורית שדות נגב בשנות ה־50 לחייו ושני החשודים הנוספים, תושבי אשדוד ואשקלון בשנות ה־40 לחייהם, נעצרו וביום שלישי האריך בית המשפט את מעצרם בשלושה ימים.

במשטרה ציינו, כי מדובר בפעם השנייה במהלך השנה שהמשטרה פושטת על מפעל לזיוף קפה ומסכלת את שיווקן של אלפי שקיות קפה מזויפות של מותג מוכר.