צופית ילדה באמבולנס וחזרה להודות | צילום: דוברות מד"א

צופית נעים (29) מנתיבות תכננה לידה רגילה בחדר הלידה של בית החולים, אך לגורל היו כוונות משלו, והלידה התקדמה מהר מהמתוכנן. כשהיא ובעלה ציון הבינו שהתינוקת יוצאת במהירות ושהם עלולים לא להספיק להגיע לבית החולים בזמן, הם לא חשבו פעמיים והתקשרו למוקד 101 של מד"א.  

צוות מד"א הגיע במהירות, ולאחר בדיקות רפואיות הצוות העביר את צופית אל הניידת לטיפול נמרץ. בתוך זמן קצר, עוד לפני תחילת הפינוי לבית החולים, התינוקת נולדה בלידה תקינה, בסיועם של פראמדיק מד"א אופיר פרץ וחובש בכיר במד"א אביה חצרוני.

"זה קרה כל כך מהר, בחיים לא חשבתי שהלידה שלי תתקדם מהר כל כך. הצוות היה מדהים, המילה הטובה והחיוך, זה היה כל כך משמעותי עבורי באותם רגעים", סיפרה צופית.

 כמה ימים אחרי הלידה, צופית הגיעה לתחנת מד"א בנתיבות, פגשה את החובש והפראמדיק שיילדו אותה, והעניקה להם מכתב תודה. "צוות של מלאכים, הגעתם עם העדינות שלכם, המילים הנכונות, וכמובן המקצועיות", כתבה צופית, "כמה הייתם רגישים, בדקתם, שאלתם והתעניינתם. תודה על סבלנות, אכפתיות, רגישות חיוך רחב ומקצועיות".

פראמדיק מד"א אופיר פרץ סיפר על החוויה המרגשת ואמר: "אני פראמדיק במד"א כבר הרבה שנים, ונדרש לפעול בקור רוח ובמקצועיות במצבים רפואיים שונים. אין ספק שלידה באמבולנס היא דבר מרגש ומשמח במיוחד. המקום האידיאלי עבור היולדת והתינוק הוא חדר הלידה בבית החולים, אבל כשהלידה מתקדמת במהירות, הדבר הנכון הוא ללא ספק להזעיק את צוותי מד"א. באופן אישי אני מודה לצופית על הכרת התודה שלה. זה לגמרי לא מובן מאליו, ומאוד מרגש ומשמח".