רגע תפיסת אחד השב"חים. צילום: דוברות המשטרה

המאבק בתופעת השהייה הבלתי חוקית של פלסטינים בתחומי מדינת ישראל אינו פוסק. ביום ראשון השבוע נערכו כוחות של יחידת המסתערבים של משמר הגבול ושוטרי המחוז הדרומי לפעילות סמויה וגלויה, רכובה ורגלית, במרחב תל ערד, לאיתור מסתננים פלסטינים משטחי הרשות הפלסטינית לשטח ישראל.

במהלך הפעילות זיהו הכוחות רכב מסחרי חשוד שנסע במהירות גבוהה. בניסיון לעצור את הרכב, ולאור סירובו של הנהג לעצור, השתמשו הכוחות באמצעים מיוחדים ובדוקרנים, עליהם עלה הרכב שהמשיך בנסיעתו. במהלך המרדף אחריו ניסו חמישה מבין נוסעי הרכב להימלט רגלית, אך הם נעצרו כעבור זמן קצר לאחר מרדף רגלי אחריהם.

צפו בתיעוד המרדף:

לאחר מעצרם התברר שגם נהג הרכב הנמלט הוא פלסטיני, שוהה בלתי חוקי, שנהג ברכב בעל לוחיות זיהוי משוכפלות, כשבחזית הרכב אותר מתקן מהבהב אדום־כחול, שאמור היה על פי החשד, להטעות את השוטרים ולדמות את רכבם לרכב משטרה. בחיפוש ברכב אותרה סחורה שכללה צעצועים שככל הנראה היתה מיועדת למכירה.

בפעילות נוספת אותר רכב פרטי שנסע במהירות ועורר את חשדם של השוטרים. לאחר מרדף וחסימות בנתיב נסיעתו נעצר הרכב, בו נסעו ארבעה שוהים בלתי חוקיים, בהם גם הנהג, תושב הרשות הפלסטינית.

בסך הכל נעצרו בשתי הפעילויות הללו תשעה שב"חים פלסטינים מאזור חברון, בהם גם ארבעה נערים. כל העצורים הועברו לחקירת המשטרה.

מהמשטרה נמסר כי "מאבקה של משטרת ישראל בתופעת השהייה הבלתי חוקית כולל פעילות של יחידות משטרה מיוחדות, לרבות יחידות מג"ב הנעזרות באמצעים מיוחדים, מתוך הנחת עבודה שהמסתננים לארץ שלא כדין עלולים להוות מחוליי פשיעה ואף טרור".