נפרד, תקף ושדד. אילוסטרציה: שאטרסטוק

"אני מאורס, ולכן אני מבקש להפסיק את הקשר בינינו". כך על פי כתב אישום שהוגש נגדו ביום שלישי, ביקש צעיר (21), תושב באר שבע, לסיים את קשריו הרומנטיים עם טרנסג'נדרית כאשר נפגש איתה לפני כשלושה שבועות באישון לילה בבאר שבע.

זה לא נגמר בזה. על פי הנטען בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע על ידי באת כוח הפרקליטות, עו"ד אירה ויימן־קריקון, עולה כי הצעיר הבאר שבעי לא הסתפק בבקשה לניתוק הקשרים, שנענתה בחיוב על ידי הטרנסג'נדרית, אלא תקף אותה ואף שדד ממנה את הטלפון הנייד שלה.

בין השניים, כך נטען בכתב האישום, היתה היכרות שטחית והם נפגשו פעמיים לצורך היכרות רומנטית. לפני כשלושה שבועות הוא החליט לתקוף את הטרנסג'נדרית ולשדוד אותה. באותו ערב הוא הציע לה להיפגש עימו פעם נוספת, והיא הסכימה.

בשעת לילה מאוחרת הם נפגשו באחד הרחובות בשכונה ג' בבאר שבע, התהלכו ברחוב ושוחחו ביניהם במשך זמן מה. בשלב מסוים, לאחר שהבהיר לטרנסג'נדרית כי הוא מאורס וביקש להפסיק את הקשר ביניהם, הוא ביקש ממנה כי תסיר מפניה את משקפי הראייה שלה וכי תנשק אותו לפני הפרידה.

הטרנסג'נדרית נענתה לצעיר, ומיד לאחר מכן, כך על פי כתב האישום, הוא הוציא מכיס מעילו מיכל של גז פלפל והתיז את הגז לעבר פניה של הטרנסג'נדרית. זו ניסתה להתגונן מפניו של הצעיר ולהשתחרר מאחיזתו עד שהוא שיחרר את אחיזתו בשערותיה והיא החלה לברוח מפניו.

הצעיר לא ויתר. הוא רדף אחריה, הצליח להשיגה, ותוך כדי איומים הצליח לשדוד ממנה את מכשיר הטלפון הנייד שלה. למחרת הוא מכר את המכשיר לאדם אחר תמורת 200 שקל. בהמשך אותר המכשיר על ידי המשטרה והוחזר למותקפת.

כתב האישום מייחס לנאשם עבירה של שוד בנסיבות מחמירות. לכתב האישום גם צורפה בקשת הפרקליטות מבית המשפט להורות על מעצרו של הצעיר הנאשם עד תום הליכים המשפטיים נגדו.

הצעיר הנאשם מסר בחקירתו שלל גרסאות, החל מהכחשה גורפת של היכרות עם הטרנסג'נדרית ועד להודאה בכך שגנב את הטלפון ממנה ומכר אותו. בנוסף, הוא גם הכחיש שימוש בגז פלפל וכוונה לתקוף או לשדוד.