בין סרגיי אבנסוב לבין ואדים לובייב, שניהם תושבי באר־שבע, היתה היכרות קודמת על רקע שהותם המשותפת בעבר בהוסטל בשכונת נווה נוי בבאר־שבע, המשמש כהוסטל לדרי רחוב.

בסוף חודש אוגוסט האחרון, בשעת ערב, הגיע אבנסוב לביתו של לובייב בשכונת נאות לון בעיר. השניים ישבו בסלון הדירה, תוך שהם סועדים את ליבם ושותים משקאות אלכוהוליים. הבילוי המשותף הזה, כך על פי כתב אישום שהוגש בסוף השבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בבאר־שבע נגד אבנסוב, הסתיים במותו של לובייב, שנמצא למחרת היום בדירתו כשהוא ללא רוח חיים.

מעוצמת האגרופים נפל לובייב מכסאו | המחשה: shutterstock

בשלב מסויים של הבילוי המשותף, כך מגולל כתב האישום שהוגש על ידי באת כוח הפרקליטות, עו"ד שרון שוורץ, פרץ ויכוח בין אבנסוב (59) לבין לובייב (52), שטיבו אינו ברור. הוויכוח, כך עולה מכתב האישום, גלש לפסים אלימים כאשר אבנסוב היכה את לובייב בפניו כשהוא משגר לעברו שני אגרופים. מעוצמת האגרופים נפל לובייב מכסאו, אך הצליח לקום ואף המשיך לאכול ולשתות יחד עם אבנסוב. בהמשך, כך נטען בכתב האישום, שוב חזרה התמונה על עצמה, כאשר אבנסוב תקף את לובייב בחדר הרחצה.

הפעם זה כבר היה חמור יותר. מעוצמת המכות והאגרופים נפל לובייב על רצפת חדר הרחצה ונגרמו לו חבלות חמורות בדמות שברים בעצם האף ובארובות העין, ושברים בלסת התחתונה ופגיעה במפרקת. למחרת היום נמצא לובייב ללא רוח חיים בדירתו על ידי מכר שהגיע למקום.

חקירת האירוע הוטלה על תחנת משטרת באר־שבע. שלושה חודשים לאחר האירוע, בסוף חודש נובמבר האחרון, חלה תפנית בחקירה כאשר אבנסוב התייצב בתחנת המשטרה והודה כי תקף והיכה את לובייב. אבנסוב נעצר ושיחזר את אירוע התקיפה.

בתום החקירה הועבר התיק לפרקליטות, וזו החליטה להגיש נגד אבנסוב כתב אישום המייחס לו חבלה בכוונה מחמירה. הסיבה: חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית לא קבעה במפורש את סיבת המוות ולכן בפרקליטות החליטו שלא לייחס לנאשם עבירות חמורות יותר. לכתב האישום צורפה גם בקשת הפרקליטות מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

מפרקליטות מחוז הדרום נמסר ל'"ידיעות הנגב": "מאחר שמחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית לא היה ניתן לקבוע בוודאות את סיבת המוות של המנוח, ולהוכיח קשר סיבתי בין האלימות אותה ביצע הנאשם כלפי המנוח למותו, הוגש כתב האישום בגין עבירה של חבלה בכוונה מחמירה".