עידן ספורטיבי בבאר שבע יסתיים בשבוע הקרוב: ביום שני, ה-24 ביוני, ייהרס איצטדיון הכדורגל המיתולגי 'וסרמיל'.

• פרויקט מיוחד: נפרדים מווסרמיל

• אסי רחמים בטור אישי מיוחד

קודם להריסה יתקיים טקס בהשתתפות ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', בעלים ומנכ"ל י.ח. דמרי, יגאל דמרי ומנכ"ל חברת אזורים, רון אבידן. מי עוד יגיעו? לא מעט שחקני עבר ואורחים מכובדים נוספים. לאחר סיום הטקס תחל הריסת האיצטדיון באופן רשמי.

אצטדיון וסרמיל. צילום: הרצל יוסף

ומה יקרה לשטח שעליו עמד האיצטדיון? הפרויקט שנבנה במקום צפוי לכלול בסיומו למעלה מ-2,300 יחידות דיור וישתרע על שטח של מעל 200 דונם. פארק המגורים יכלול 17 מגדלים בני 29 קומות, שטחים ירוקים נרחבים, כ-16 דונם של פארק גדול שיוקם במרכז השכונה וישמש כריאה הירוקה. וגם: מרכז ספורט ושירותים לאזרח דוגמת קריית החינוך שתוקם, אשר תכלול בתי ספר, גני ילדים ומרכז תרבות שישמש את תושבי השכונה.

קוים לדמותו: אצטדיון 'וסרמיל' הוקם בשנת 1959 ושימש את קבוצת הפועל באר-שבע במשחקיה עד למעברה לאצטדיון 'טוטו טרנר' בשנת 2015. ב'וסרמיל' זכתה הקבוצה בשתי אליפויות בשנות ה 70 ובגביע המדינה בשנת 1997 ושם גם ארחה את קבוצת ברצלונה במסגרת מוקדמות גביע אופ"א בשנת 1996.

בשנת 1988 הסתיים שיפוץ כללי של האצטדיון, בתרומתה של הגברת לילי פרידמן - וסרמיל, ושמו הוסב לאצטדיון על שם ארתור וסרמיל. הגברת פרידמן - וסרמיל הנציחה בכך את בנה, אשר נרצח בשואה על ידי הנאצים בשנת 1943, במחנה ההשמדה מיידנק, כשהוא בן שבע.

יודגש כי העירייה הנציחה את שמו של ארתור וסרמיל במגרשי האימונים בקריית הספורט ובקריאת רחוב על שמו. בעת הריסת האצטדיון, העירייה תערוך טקס לזכרו.