פקק ברחוב האורגים. צילום: מערכת מיינט באר שבע

עם מעט המשקעים שירדו היום בבאר שבע, זה הספיק להשבית מספר רמזורים בצמתים של העיר ולגרום לשיבושי תנועה ואף לתאונת דרכים בעיר העתיקה, באזורי התעשייה והתעסוקה, ובצירים מרכזיים בבאר שבע. המחזה הזה חוזר על עצמו בכל פעם בחורף כאשר יורד גשם בבירת הנגב.

בדרך חברון, מול השוק העירוני, הרמזורים שבתו לסירוגין ולפרקים נגרמו פקקי תנועה, עד שהרמזור שוב פעל וחוזר חלילה. בצומת האורגים, שם אירעה תאונת דרכים, הרמזורים שבקו חיים, מה שיצר אנדרלמוסיה בצומת בשל תנועת כלי הרכב הרבה. מדובר בצומת שתנועת הרכבים ערה מאוד בשעות היום וכל תקלה במערכת הרמזורים יוצרת פקקים גדולים ואי סדר מוחלט. גם בצומת קניון הנגב וברחוב קק"ל בעיר העתיקה קיבלנו דיווחים על תקלות ברמזורים.

"זו לא פעם ראשונה שאני נתקל ברמזור שלא עובד בצומת האורגים-שדרות בן גוריון. מישהו מהגורמים האחראים חייב לקחת לתשומת ליבו את התקלות ברמזורים שיכולות לעלות בחיי אדם", אמר אחד הנהגים כשהוא ממתין בצומת בשל עומסי התנועה.

ברחוב האורגים פעלו היום (שלישי) כוחות כבאות והצלה לחילוץ נהג שנתקע ברכבו הפרטי בשלולית ענק. צפו בתיעוד החילוץ:

פקק בצומת קניון הנגב. צילום: מערכת מיינט באר שבע

תאונה בצומת רחוב האורגים. צילום: מערכת מיינט באר שבע

יש רמזור? דרך חברון, היום. צילום: מערכת מיינט באר שבע

תזכורת: לפני כשלושה שבועות העלנו את סוגיית התקלות ברמזורים בידיעה בעיתון "ידיעות הנגב" והתקלות החוזרות ונשנות בעיקר בשל תנאי מזג האוויר. העירייה טענה, כי מדובר בתקלות שלא קשורות למזג האוויר, אבל אנחנו מתעקשים - למה תמיד התקלות מתרחשות אחרי ממטרים בכמויות משקעים נמוכות וזניחות?