סרגיי סמיונוב שנהרג באסון ביבנה. צילום: מתוך פייסבוק

יו"ר הפורום למניעת תאונות עבודה, ראובן בן שמעון, יצא בקריאה נרגשת לציבור להגיע  להלווייתו של סרגיי סמיונוב, שנהרג באסון המנוף ביבנה ביום ראשון. באסון נהרגו גם  בן דקלו, יוני סבג וגיל חזאזי ז"ל.

מוקדם יותר הערב (שלישי) הותר לפרסום שמו של ההרוג הרביעי באסון המנוף סרגיי סמיונוב, בן 33 מבאר שבע. סרגיי הותיר אחריו אישה והלוויתו תיערך מחר בשעה 15:30 בבית העלמין האלטרנטיבי בבאר שבע. החשש הוא שבשל מיעוט קרובי משפחה ובשל השרב הכבד הצפוי לא יגיעו מספיק אנשים ללוויתו.

סרגיי עלה ארצה לפני מספר שנים וכמעט ואין לו משפחה בארץ. אמו צפויה להגיע ארצה בטיסה מרוסיה כדי ללות את בנה בדרכו האחרונה. יצויין, כי עיריית באר שבע מימנה את טיסתה של האם, לאחר שלמשפחתו של סמיונוב לא היתה אפשרות לממן את הגעתה של האם ארצה.

זירת קריסת המנוף ביבנה. צילום: דוברות זק"א

ביום ראשון האחרון, סמוך לשעה 10:00, קרס מנוף באתר בנייה של פרויקט "יבנה הירוקה" של חברת רמי שבירו וחברת הבת "נאות שמיר". מבדיקה ראשונית של התאונה עולה כי ככל הנראה לא חובר פין ביטחון לחלק שפורק מהמנוף.

שלושה פועלים, שהיו על החלק האחורי, ככל הנראה נפלו למטה, ולאחר מכן נשמטה המשקולת. פועל נוסף, שהיה בחלק הקדמי של המנוף, נלכד ברתמה בגובה של 30 מטרים וכעבור שעה מהתאונה נקבע מותו.

חקירת האסון הועברה למפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433, המשותף למשטרה ולמשרד העבודה והרווחה, ובעקבות התאונה עוכבו לחקירה במשטרה שמונה בעלי תפקידים שונים באתר העבודה. לפני חודש התחשמל למוות באותו אתר בדיוק נהג משאית, בן 31 במותו. כמה ימים לאחר מכן, בערב ליל הסדר, נהרגו שני עובדי חברת החשמל באתר סמוך, בעת שעבדו על עמוד מתח גבוה.