משאית פוגעת בכבלים ברחוב גולומב. צילום פרטי

עיריית באר-שבע הזמינה לשימוע את הקבלן שמפעיל את משאיות הזבל, בעקבות קריסת עמודי התאורה ברחוב גולומב בשכונה ג', אירוע שדיווחנו בשבוע שעבר לראשונה ב'מיינט באר שבע', ובנס איש לא נפגע.

ביום שישי, 17 במאי, בשעה 12:00 בצהריים לערך, משאית פינוי זבל מטעם העירייה פגעה בכבלים של בזק וכתוצאה ארבעה עמודי חשמל קרסו ונפלו בסמוך לבתים, אחד העמודים נפל לא הרחק מפעוטון שנמצא במקום. באותה שעה ברחוב היתה תנועה ערה של אנשים לקראת ההכנות לשבת, ובאותו זמן  גם תלמידי בית הספר עשו דרכם הביתה.

האירוע נגרם, ככל הנראה, בשל העובדה כי מנוף המשאית היה פתוח כלפי מעלה ובמהלך הנסיעה פגע בכבלים. עדי ראייה שהיו במקום תיעדו את המשאית ואת הרס העמודים והכבלים. אחד מעדי הראייה סיפר בהתרגשות: "בנס לא היו נפגעים, זה אירוע חמור שאסור לעבור עליו לסדר היום".

תושבים המתגוררים ברחוב גולומב סיפרו, כי זו לא הפעם הראשונה שמשאיות גורמות לנזקים, הן בגלל נסיעה בלתי אחראית והן בשל העובדה שמדובר ברחוב צר ופתלתל שבצידו של הכביש חונים כלי רכב. "אני חושב שהעירייה צריכה לאסור כניסת משאיות לפני שיקרה אסון", אמר אחד הדיירים.

אחד העמודים שקרסו. צילום פרטי

בנוגע לפגיעת המשאית, מסר דובר העירייה אמנון יוסף: "אכן, האירוע ידוע, מוכר וטופל על ידי העירייה מיד לאחר קבלת הדיווח. בעקבות המקרה", מסר הדובר, "זומן הקבלן על ידי ממלא מקום מנהל אגף לאיכות הסביבה לשימוע. הקבלן נדרש להתקין במשאיות מערכת התראה אשר תזמזם לנהג (בדומה לחגורת בטיחות) כאשר המנוף מורם. הקבלן החל בתהליך התקנת המערכת אשר תושלם בקרוב".