ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', הודיע השבוע על תרומה בגובה 20 מיליון דולר מקרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל קליבלנד, אוהיו. התרומה המובילה תממן את הקמת מרכז חוויתי קיימות בעלי חיים - פרויקט ייחודי של עיריית באר שבע, העתיד להיפתח לקהל המבקרים במהלך שנת 2021.

זוהי התרומה המשמעותית השניה של קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל לפרוייקט חינוכי מוביל וייחודי בבאר שבע. התרומה הקודמת היתה תרומה בת 5 מיליון דולר להקמת מוזיאון הילדים ה"לונדע".   

הדמיה: אסף לרמן

הפרויקט החדש - מרכז קיימות חוויתי לבעלי חיים - יהווה מרכז חדשני לאינטראקציה חינוכית בין האדם ובעלי החיים. המרכז יאפשר להכיר את הרגלי החיים של בעלי החיים, את תרומתם ליקום, את מערכות הקשר בין בעלי החיים השונים, את התנהלותם המשפחתית של בעלי החיים, ויאפשר הבנה של מערכות אקולוגיות על פני כדור הארץ.

קראו גם >> בית החיות: בעירייה מקדמים הקמת "קריית בעלי חיים" בהשקעה של כ־350 אלף שקל 

מורטון ל. מנדל, יו"ר ונשיא הקרן, אמר: "אנו גאים להמשיך ולתמוך בפרויקטים חינוכיים ייחודיים ומשמעותיים בבאר שבע לרווחת תושבי באר שבע ותושבי הנגב בכללותו. הקרן מאמינה שהפרויקט החדש יסייע לשיפור נוסף של מערכות החינוך בבאר שבע ולהגברת ההבנה של מערכות היחסים בין האדם ובעלי החיים".

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', הוסיף ואמר כי "העיר באר שבע בשותפות גדולה ובתרומה נדיבה מקימה מיזם בינלאומי חדשני, שיהווה פריצת דרך עולמית ביחס של בני האדם לבעלי החיים והאינטראקציה ביניהם.

"מרכז הקיימות לבעלי חיים הוא מרכז לכל המשפחה והוא ישלב חוויה, ריגוש סקרנות, חדשנות ויצירתיות, תוך לימוד, הנאה והעשרה. הוא מתאים לכלל הגילאים ומבטא חלק מרכזי מהמדיניות העירונית ומתפיסת העולם הגלובלית של בירת ההזדמנויות - באר שבע".

קרן מנדל תרמה עד כה בישראל 7 מיליון דולר להקמת מרכז מתקדם לחדשנות חינוכית בירוחם, 5 מיליון דולר להקמת מוזיאון עולם הילדים – לונדע בעיר באר שבע, 25 מיליון דולר להקמת הקמפוס החדש והבניין החדש של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים, מעל ל- 40 מיליון דולר לאוניברסיטה העברית, 14 מיליון דולר לאוניברסיטת בן גוריון ועוד.